10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

George R.R. Martin mówi, czy finał "Gry o tron" wpłynie na książki. "Instinct" skasowany po dwóch sezonach. Olivia Colman zagra w "Simpsonach". A do tego "Mr. Mercedes", "The Walking Dead" i nie tylko.

1. Czy finał Gry o tron wpłynie na książki Martina?

W rozmowie z "The Observer" George R.R. Martin przyznał, że serial nie najlepiej na niego wpłynął, bo go tylko spowalniał zamiast przyspieszać. Nie najlepiej pracowało mu się pod presją, że coś musi być zrobione na już, więc koniec serialu odebrał jak odzyskanie wolności. A czy zakończenie książek zostanie zmienione, po tym jak odebrany został finał serialu? Czy to coś zmienia?

– Nie. To nie zmienia zupełnie niczego. Nie można zadowolić wszystkich, więc trzeba zadowolić siebie – powiedział pisarz.

2. Instinct skasowany po dwóch sezonach

Nie będzie 3. sezonu "Instinct". Telewizja CBS skasowała serial i skróciła 2. sezon do 11 odcinków. Finał zostanie pokazany 25 sierpnia.

3. Olivia Colman zagra w Simpsonach

Olivia Colman pojawi się gościnnie w "Simpsonach" w roli femme fatale, która będzie próbowała uwieść Homera.

4. Niecy Nash w serialu Mrs. America

Niecy Nash dostała rolę powracającą w serialu limitowanym "Mrs. America" o walce amerykańskich kobiet o równość w latach 70. Zagra Flo Kennedy, feministkę i przyjaciółkę Glorii Steinem i Shirley Chisholm.

5. Nadchodzą serialowe Ognie św. Elma

NBC tworzy współczesną wersję filmu "Ognie św. Elma" z 1985 roku. W serialu poznamy nową grupkę przyjaciół u progu dorosłości. Scenarzystą jest Josh Berman ("Drop Dead Diva").

6. Schooled ma nowego showrunnera

Prowadzenie produkcji "Schooled" w 2. sezonie przejął Tim Doyle, twórca "The Kids Are Alright".

7. Mr. Mercedes – zwiastun 3. sezonu

10 września wystartuje 3. sezon "Mr. Mercedes". Zobaczymy w nim nowego złoczyńcę, Morrisa Bellamy'ego (Gabriel Ebert), do obsady dołącza też Bruce Dern jako John Rothstein.

8. Showtime wypuścił On Becoming a God in Central Florida

Showtime wypuścił przedpremierowo dwa pierwsze odcinki "On Becoming a God in Central Florida", nowego serialu z Kirsten Dunst.

9. Ruszyły zdjęcia do 2. sezonu serialu Znaki

Ekipa "Znaków" wróciła na plan w Górach Sowich. W 2. sezonie (premiera w 2020 roku) zobaczymy historię zaginięcia córki komisarza Treli, a później także jej przyjaciółki. W niewyjaśnionych okolicznościach znika również para podróżników. Prowadzone są ciągłe poszukiwania. Śledztwo jednak zbacza z torów, gdy komisarz dowiaduje się, kto odpowiada za zaginięcie jego dziecka.

Znaki sezon 2

10. Poznajcie dziecko Rosity z The Walking Dead

Showrunnerka "The Walking Dead", Angela Kang, zdradziła, że córka Rosity będzie mieć na imię Socorro (w zdrobnieniu: Coco). Tradycyjne hiszpańskie imię oznaczające "pomoc" albo "ratunek" nadała dziecku Christian Serratos, aktorka grająca Rositę.

The Walking Dead sezon 10

The Walking Dead sezon 10

REKLAMA