Najlepsze sezony "American Horror Story" według Jessiki Lange. Niektóre jej wybory mogą was zaskoczyć

Jessica Lange w "American Horror Story" (Fot. FX)

0

Jessica Lange, która jedną z najczęściej widywanych twarzy w "American Horror Story", zrobiła ciekawy ranking. Oto jej najbardziej i najmniej ulubione sezony serialu.

"American Horror Story" to nierówny serial, co przyznała także jedna z największych jego gwiazd, Jessica Lange. Podczas rozmowy z serwisem Gold Derby aktorka uszeregowała sezony, w których grała – czyli "Murder House" (sezon 1), "Asylum" (sezon 2), "Coven" (sezon 3), "Freak Show" (sezon 4) i "Apocalypse" (sezon 8) – od najlepszego do najsłabszego.

Dokładniej rzecz biorąc, Lange wypowiedziała się na temat czterech sezonów, które obejrzała. "Apokalipsy", w której powróciła w jednym odcinku jako Constance Langdon, nie widziała, więc uznała, że nie będzie się wypowiadać na jej temat.

4. American Horror Story: Coven

American Horror Story: Coven

Choć to jeden z najlepiej ocenianych sezonów "American Horror Story", a Lange dostała nagrodę Emmy za rolę Fiony Goode, przyznaje, że historia o czarownicach do niej nie trafiła.

– Byłam oszołomiona w tamtym roku, że dostałam Emmy za tę rolę. Ta rola była bardzo dobrze napisana. Ale nie podobał mi się jakoś szczególnie cały pomysł, ten sezon i historia, którą opowiadaliśmy. (...) To nie był mój ulubiony sezon – przyznaje aktorka.

3. American Horror Story: Murder House

American Horror Story: Murder House

Pierwszy sezon serialu i zarazem pierwszy sezon z Jessicą Lange w jednej z najważniejszych ról. Aktorka otrzymała za niego zarówno nagrodę Emmy, jak i Złoty Glob – i choćby za to bardzo go lubi. Ale są dwa sezony, które lubi bardziej.

2. American Horror Story: Freak Show

American Horror Story: Freak Show

4. sezon "American Horror Story", w którym Jessica Lange zagrała Elsę Mars, właścicielkę tytułowego freak show, rzadko jest zaliczany do najlepszych. Aktorka mówi jednak, że dla niej to był sezon "naprawdę ulubiony, biorąc pod uwagę doświadczenie związane z jego tworzeniem".

1. American Horror Story: Asylum

American Horror Story: Asylum

O ile "Freak Show" jest ulubionym sezonem Jessiki Lange, o tyle najlepszy to według niej ten, w którym założyła habit, żeby zagrać siostrę June. Aktorka przyznaje, że to po prostu "był lepszy sezon".

9. sezon American Horror Story startuje 19 września na FOX Polska