10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś w południe

Poranek znów stał się południem, ale to nie znaczy, że nie będzie newsów. W dzisiejszym odcinku naszego cyklu mamy dla Was "Castle", "Mentalistę", "Grę o tron", "Community", "Touch", a także prezydenta Obamę.

1. Gwiazda "Battlestar Galactica" w "Castle". Znany z serialu "Battlestar Galactica" Tahmoh Penikett pojawi się w finale 4. sezonu "Castle". Jest możliwe, że zobaczymy go jeszcze w kolejnym sezonie serialu. Na razie szczegóły jego roli trzymane są w tajemnicy. Michael Ausiello podał tylko, że jego postać ma się nazywać Cole Maddox, być człowiekiem zimnym i wszystko kalkulującym, a ponadto ma mieć związek z wojskiem.

2. Gwiazda "Entourage" w "Mentaliście". Emmanuelle Chirqui, którą znają fani "Entourage", pojawi się w "Mentaliście" w roli Loraliei Martins, tajemniczej nowej kobiety w życiu Patricka Jane'a, która wydaje się zbyt dobra, żeby była prawdziwa. Chirqui pojawi się w finale 4. sezonu, a potem zobaczymy ją jeszcze przynajmniej w pięciu odcinkach 5. sezonu.

3. Twórca "Community" przeprasza fanów. Ktoś musiał ustąpić w wojnie, która wybuchła za kulisami "Community" - i na szczęście zrobił to Dan Harmon, twórca serialu. Harmon przeprosił Chevy'ego Chase'a i fanów - ale czy dzięki temu Chase zmieni zdanie i jednak zostanie w serialu? Zobaczymy.

4. Kiedy finały "Awake" i "Touch"? Stacja NBC ogłosiła, że 1. sezon "Awake" zakończy się 17 maja. Finał będzie dwugodzinny. Z kolei FOX pokaże dwa ostatnie odcinki "Touch" już po zakończeniu sezonu serialowego, 31 maja.

5. Kiedy zaczną się zdjęcia do 3. sezonu "Lost Girl"? Produkcja 3. sezonu kanadyjskiego serialu "Lost Girl" już się rozpoczyna. Zdjęcia mają ruszyć 11 kwietnia.

6. A w Polsce ruszają zdjęcia do "Szpiegów w Warszawie". 11 kwietnia w naszej stolicy rozpoczną się zdjęcia do historycznego serialu szpiegowskiego "Szpiedzy w Warszawie" na podstawie książki Alana Fursta. Jest to wspólny projekt TVP i BBC. Efekty pracy ekipy Polacy i Brytyjczycy zobaczą w telewizji jesienią 2012. Serial ma całkiem niezłą obsadę: w roli głównej, Merciera, wystąpi David Tennant ("Doktor Who"), jego partnerkę, Annę, zagra Janet Montgomery ("Czarny łabędź). W serialu pojawią się też Polacy: Mirosław Zbrojewicz jako Marek, Radosław Kaim jako August Voss oraz Piotr Baumann jak Maxim Mostov.

7. Interaktywna mapa świata "Gry o tron". Jeśli macie problem z połapaniem się w krainach Westeros, pomoże Wam interaktywna mapa. Są na niej zaznaczone miejsca, w których znajdują się bohaterowie serialu na początku 2. sezonu.

8. Psy jak bohaterowie "Gry o tron" i "Mad Men". Serwis Dogster przygotował coś fajnego dla fanów seriali. Tutaj zobaczycie galerię zdjęć psów, które wyglądają jak bohaterowie "Gry o tron", a tutaj psich bohaterów "Mad Men". Które lepsze?

9. Nowy tytuł finału 7. sezonu "Supernatural". Tytuł finałowego odcinka 7. sezonu "Supernatural" został zmieniony - nowy brzmi "Survival of the Fittest''.

10. Prezydent Obama fanem "Star Treka"? Nichelle Nichols, odtwórczyni roli Uhury, była w lutym w Białym Domu i zrobiła sobie oficjalne zdjęcie z prezydentem. Trochę trwało, zanim Nichols to zdjęcie opublikowała na Twitterze - ale oto jest. Prezydent Obama wykonuje na nim charakterystyczny gest pozdrowienia, który powinien ucieszyć fanów "Star Treka".

REKLAMA