Bezlitosna szkolna polityka w trailerze "The Politician". Netfliksowy debiut Ryana Murphy'ego wygląda świetnie

"The Politician" (Fot. Netflix)

Gotowi na wybory? Nie, nie mamy na myśli tych, w których PiS zetrze się z Platformą. "The Politician" oferuje coś znacznie bardziej odjechanego – szkolną politykę w krzywym zwierciadle.

Ryan Murphy swoją przygodę z Netfliksem zacznie tej jesieni od serialu "The Politician" (w polskiej wersji "Wybory Paytona Hobarta", bo widać "Polityk" to zbyt skomplikowany tytuł), w którym zabierze nas znowu do szkoły średniej.

The Politician – zwiastun serialu Netfliksa

Zwiastun zawiera większość elementów, za które pokochaliśmy "Glee": cięty humor, błyskotliwe dialogi, przerysowane postacie i komentarz społeczny. Jest charakterystyczna dla Murphy'ego szkolna hierarchia, jest walka o równość przy jednoczesnym wyśmiewaniu absurdów politycznej poprawności, dowiadujemy się też, kto to taki "butt-munch".

A wszystko to w dobrze znanym opakowaniu popkulturowego cukierka, w którym równie świetnie czuje się i młodsza, i starsza obsada. Tylko spójrzcie na Gwyneth Paltrow i Jessicę Lange w tym absurdalnym światku!

Głównym bohaterem "The Politician" jest Payton Hobart (Ben Platt, "Pitch Perfect"), bogaty licealista z Santa Barbara w Kalifornii, wiedział, że chce być prezydentem USA, odkąd skończył siedem lat. Ale najpierw musi sobie poradzić w najbardziej zdradliwym środowisku politycznym ze wszystkich: Liceum Saint Sebastian.

Aby zostać wybranym na przewodniczącego szkoły, zapewnić sobie miejsce na Harvardzie i pozostać na swojej ścieżce do sukcesu, Payton będzie musiał przechytrzyć bezlitosnych przeciwników ze szkolnej ławki, nie poświęcając swoich wartości moralnych i umiejętnie budowanego wizerunku. "The Politician" ma być satyryczną opowieścią, pokazującą, czego potrzeba, żeby stworzyć polityka.

W "The Politician" zobaczymy także dwie aktorki znane z wcześniejszych seriali Murphy'ego: Gwyneth Paltrow ("Glee") i Jessicę Lange ("American Horror Story", "Feud"). Ponadto w obsadzie znajdują się Dylan McDermott ("American Horror Story"), January Jones ("Mad Men"), Zoey Deutch ("Set It Up"), Lucy Boynton ("Bohemian Rhapsody"), Laura Dreyfuss ("Glee"), Theo Germaine ("Dexter"), Julia Schlaepfer ("Instinct") i David Corenswet ("House of Cards").

1. sezon "The Politician" będzie liczyć osiem odcinków. Serial ma być antologią, co sezon prezentującą inną historię z polityką w roli głównej.

The Politician serial

Premiera The Politician 27 września na Netfliksie

REKLAMA