10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

Zwiastun serialu "The Mandalorian" od Disney+. Ewan McGregor oficjalnie wraca jako Obi-Wan Kenobi. Kit Harington ma dołączyć do MCU. A oprócz tego mnóstwo informacji o nowych serialach Marvela i Disney+.

1. Zwiastun serialu The Mandalorian od Disney+

Podczas D23 Expo Disney wypuścił pełny zwiastun serialu "The Mandalorian" ze świata "Gwiezdnych wojen". Jego bohaterem będzie samotny łowca (Pedro Pascal), który działa na rubieżach z dala od wpływów Nowej Republiki. Akcja będzie dziać się po wydarzeniach z filmu "Powrót Jedi" i przed "Przebudzeniem Mocy". Do obsady dołączyła Ming-Na Wen.

Serial zadebiutuje na platformie Disney+ w dniu jej startu, czyli 12 listopada. Cały sezon będzie składać się z 8 odcinków, które według nieoficjalnych informacji mają być wypuszczane co tydzień.

2. Ewan McGregor wraca jako Obi-Wan Kenobi

To już oficjalna informacja: Ewan McGregor powróci jako Obi-Wan Kenobi w serialu Disney+. Scenariusze już są gotowe, zdjęcia ruszą w 2020 roku.

3. Kit Harington ma dołączyć do MCU

Według nieoficjalnych informacji serwisu Deadline Kit Harington z "Gry o tron" dołączy do Marvel Cinematic Universe. Na razie nie wiadomo, jaką rolę zagra.

4. Emily VanCamp powróci jako Sharon Carter

Emily VanCamp ponownie wcieli się w Sharon Carter w serialu "Falcon and the Winter Soldier". Do obsady dołączył także Wyatt Russell ("Lodge 49") jako John Walker aka US Agent/Super-Patriot.

5. Gwiezdne wojny: Wojny klonów – kiedy 7. sezon?

"Gwiezdne wojny: Wojny klonów" powrócą z nowym sezonem w lutym 2020 roku na Disney+.

6. Powiększa się obsada WandaVision

Do obsady "WandaVision", serialu Marvela, który ma korzystać z formuły sitcomu, dołączyli Kat Dennings, która powtórzy rolę Darcy Lewis z filmów o Thorze; Randall Park ponownie jako agent FBI Jimmy Woo z filmu "Ant-Man i Osa"; a także Kathryn Hahn w zupełnie nowej roli, którą opisano jako "wścibską sąsiadkę".

7. Nowe seriale: She-Hulk, Moon Knight, Ms. Marvel

She-Hulk, Moon Knight i Ms. Marvel dołączą do Marvel Cinematic Universe. Każde z nich dostanie własny serial na Disney+.

She Hulk to prawniczka Jennifer Walters, która jest kuzynką Bruce'a Bannera nabywającą podobne zdolności co on po transfuzji krwi. Moon Knight aka Marc Spencer to były agent CIA, który niemal został zabity przez terrorystę. Od śmierci ocalił go bóg Księżyca Khonshu i tak narodził się superbohater, w którego umyśle spotykają się cztery osobowości. Z kolei główną bohaterką Ms. Marvel jest Kamela Kahn, nastolatka pakistańskiego pochodzenia, która wychowała się w religijnej rodzinie w New Jersey. Dziewczyna potrafi rozciągać ciało i zmieniać jego kształt.

8. Hilary Duff wróci jako Lizzie McGuire

Hilary Duff ma wrócić jako Lizzie McGuire w sequelu kultowej produkcji Disney Channel. W nowym serialu Disney+ 30-letnia Lizzie będzie układać sobie życie w Nowym Jorku. Podobnie jak w oryginale, w serialu będzie pojawiać się animowana Lizzie, która będzie komentować to, co myśli bohaterka. Twórczyni oryginału, Terri Minsky, wróci jako producentka.

9. Zwiastun High School Musical: The Musical

Serialowa wersja "High School Musical", która zarazem jest kpiną z całej franczyzy, wystartuje 12 listopada na Disney+.

10. Zapowiedź 7. części The Ranch

Serial wraca 13 września na Netfliksie. Jego zakończenie jest przewidziane na przyszły rok, po 8. części.

REKLAMA