Ed Kemper z "Mindhuntera" zestawiony z prawdziwym. Zobaczcie, jak serial Davida Finchera dba o szczegóły

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0

Jak Cameron Britton zamienia się w Eda Kempera? Wideo, w którym porównano fragmenty "Mindhuntera" z autentycznymi wypowiedziami mordercy, pokazuje, jak serial dba o szczegóły.

W 2. sezonie serialu "Mindhunter" Cameron Britton powraca tylko w jednym odcinku jako Ed Kemper, doradzając serialowym agentom przed spotkaniem z Charles Mansonem (Damon Herriman). To on ich ostrzega, że Manson jest bardzo niski i sugeruje, żeby się nie gapili.

Mindhunter – Cameron Britton kontra prawdziwy Ed Kemper

W 1. sezonie było go więcej i właśnie wtedy powstał klip, który przypomniał ostatnio serwis Laughing Squid. Zostały w nim porównane prawdziwe wypowiedzi Eda Kempera z odpowiednimi fragmentami serialu Netfliksa. Choć trochę je pozmieniano na potrzeby serialu, szczegółowość, z jaką "Mindhunter" odtworzył tego człowieka, robi wrażenie. Zarówno jeśli chodzi o research, jak i grę aktorską.

Cameron Britton mówi, że transformacja w Kempera oznacza dla niego zmianę wyglądu – przebieranie się w jego ciuchy, prostowanie włosów, podcinanie wąsów – ale także głosu, który robi się głębszy, kiedy przemienia się w mordercę. Ale tak naprawdę Kemper powoływany jest do życia, kiedy "okulary idą pół cala w dół nosa" – opowiada aktor, dodając, że ten gest jest jak przełącznik.

Mindhunter jest dostępny w serwisie Netflix