Hailee Steinfeld jako zbuntowana Emily Dickinson. Zwiastun serialu Apple TV+ o dorastaniu słynnej poetki

"Dickinson" (Fot. Apple TV+)

0

Emily Dickinson jako szalona i zbuntowana bohaterka millenialsów? Apple ma ciekawy pomysł na sprzedanie literackiej klasyki młodemu pokoleniu. Zobaczcie teaser serialu "Dickinson".

Tej jesieni Netflix zyska konkurencję nie tylko w postaci Disney+, ale także Apple TV+. Nowy serwis na dzień dobry pokaże wypakowany gwiazdami "The Morning Show" i jeszcze kilka seriali, wśród których znajduje się "Dickinson".

Dickinson – Hailee Steinfeld w zwiastunie serialu

Serial będzie połączeniem nowoczesnego dramatu kostiumowego i komedii. Zobaczymy pełen ograniczeń XIX wiek z perspektywy dorastającej poetki, która buntuje się przeciwko wiktoriańskim normom społecznym. Młoda Emily chce wyrwać się na wolność i sprawić, by jej głos został usłyszany. A to niekoniecznie podoba się jej rodzinie i pasuje do roli, jaką w tamtych czasach odgrywały kobiety.

Główną rolę gra Hailee Steinfeld ("Prawdziwe męstwo"), która szaleje w teaserze "Dickinson" zupełnie jak współczesna nastolatka. "Ona jest dzika, zrujnuje tę rodzinę. I nie wie, jak zachowywać się jak przyzwoita młoda dama" – stwierdza w pewnym momencie matka Emily (Jane Krakowski, "Unbreakable Kimmy Schmidt").

W obsadzie "Dickinson" znajdują się także Toby Huss ("Halt and Catch Fire"), Anna Baryshnikov ("Manchester by the Sea"), Ella Hunt ("Cold Feet") i Adrian Blake Enscoe ("Groove"). Twórczynią i scenarzystką jest Alena Smith ("The Affair"), a reżyserem David Gordon Green ("Wicedyrektorzy").

Dickinson – kiedy premiera serialu Apple TV+?

"Dickinson" zadebiutuje jesienią na Apple TV+. Start platformy jest zaplanowany na listopad w 150 krajach. Miesięczny abonament nieoficjalnie ma kosztować 9,99 dolarów.