Najlepiej zarabiające aktorki w Hollywood wg "Forbesa". Na liście są także panie, które znamy głównie z seriali

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

"Forbes" opublikował listę najlepiej zarabiających aktorek w Hollywood. Z serialowych gwiazd załapały się m.in. Kaley Cuoco, Elisabeth Moss i oczywiście panie z "Wielkich kłamstewek".

"Forbes" opublikował listę najlepiej zarabiających aktorek, która wyraźnie pokazuje, że podziały na kino i telewizję powoli się zacierają. I nie chodzi tylko o przypadki gwiazd Hollywood grających w serialach. Na liście są także panie, które znamy przede wszystkim z produkcji telewizyjnych.

Najlepiej zarabiające aktorki 2019 wg Forbesa

Na samym szczycie znalazła się Scarlett Johansson. Filmowa Czarna Wdowa, którą ostatnio widzieliśmy w "Avengers: Endgame", zarobiła przez ostatni rok 56 mln dolarów i w większości są to pieniądze pochodzące od Marvela.

Zaraz za nią mamy serialową gwiazdę, Sofię Vergarę z "Modern Family", której dochody – w wysokości 44,1 mln dolarów – pochodzą nie tylko z występów w jednym z najpopularniejszych sitcomów, ale także z kampanii reklamowych. Kolejne miejsca zajmują Reese Witherspoon i Nicole Kidman z "Wielkich kłamstewek", Jennifer Aniston (to zasługa filmu Netfliksa "Zabójczy rejs"), a także Kaley Cuoco, której zarobki pochodzą niemal w całości z występów w "Teorii wielkiego podrywu".

Kaley Cuoco najlepiej zarabiające aktorki

Debiutantkami na liście są Elisabeth Moss, czyli serialowa podręczna, która coraz częściej pojawia się także na dużym ekranie, i Margot Robbie, ostatnio widziana w roli Sharon Tate w filmie "Pewnego razu... w Hollywood". Zestawienie zamykają Charlize Theron i znana z "Chirurgów" Ellen Pompeo.

1. Scarlett Johansson – 56 mln dolarów
2. Sofia Vergara – 44,1 mln dolarów
3. Reese Witherspoon – 35 mln dolarów
4. Nicole Kidman – 34 mln dolarów
5. Jennifer Aniston – 28 mln dolarów
6. Kaley Cuoco – 25 mln dolarów
7. Elisabeth Moss – 24 mln dolarów
8. Margot Robbie – 23,5 mln dolarów
9. Charlize Theron – 23 mln dolarów
10. Ellen Pompeo – 22 mln dolarów

Cała dziesiątka zarobiła łącznie 314,6 mln dolarów pomiędzy 1 czerwca 2018 roku i 1 czerwca 2019 roku. Jak zauważa "Forbes", to znacznie mniej niż dziesiątka panów, który zgarnęli w tym samym czasie 588,3 mln. Ich listę znajdziecie tutaj, a rządzi na niej znany z "Graczy" i mnóstwa filmowych blockbusterów Dwayne Johnson, który zarobił w ciągu roku 89,4 mln dolarów.

Oprócz niego na liście można znaleźć wyłącznie wielkie gwiazdy kina, bo próg jest znacznie wyższy niż w przypadku aktorek. Jim Parsons i reszta ekipy z "Teorii wielkiego podrywu" wciąż nie gra w tej samej lidze, co Will Smith, Chris Hemsworth albo Bradley Cooper.

REKLAMA