10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Supernatural" (Fot. CW)

"Supernatural" (Fot. CW)

Czy będzie 8. sezon "Supernatural"? Kto wystąpi w 2. sezonie "The Glee Project"? Kiedy wraca "Rookie Blue"? A poza tym spoilery na temat takich seriali, jak "Downton Abbey", "Grimm", "Sons of Anarchy".

1. Kto będzie w 2. sezonie "The Glee Project"? Już w czerwcu rusza 2. sezon "The Glee Project", programu, w którym twórcy "Glee" wybierają nowych aktorów do serialu. W tym roku o możliwość występu w 4. sezonie "Glee" rywalizować będzie 14 uczestników, z których każdy na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawy. Zdjęcia i krótkie opisy wszystkich znajdziecie tutaj.

2. Z "Bent" do pilota komedii CBS. "Bent" nie ma już raczej szans uratować się przed skasowaniem, ale na szczęście David Walton ma już nową pracę. Aktor dostał jedną z głównych ról w pilocie komedii Grega Berlantiego i Grega Malinsa o facecie, który całe życie podrywał kobiety, by dojść do wniosku, że tą jedyną jest jego długoletnia przyjaciółka Wendy (JoAnna Garcia). Walton zastąpi Bryana Greenberga, który zrezygnował z tej roli.

3. Ktoś się urodzi i ktoś umrze w "Downton Abbey". Producent wykonawcza brytyjskiego serialu, Rebecca Eaton, zdradziła, że w 3. sezonie ktoś się urodzi i ktoś umrze. W tym drugim przypadku chodzi o jedną z ważnych postaci. Możemy się też spodziewać wesela, na które przyjedzie matka Cory (Shirley MacLaine). Twórcy serialu zapowiadają świetne sceny pomiędzy nią i Maggie Smith.

4. A w "Community" wciąż się kłócą. Twórca "Community", Dan Harmon, przeprosił już oficjalnie Chevy'ego Chase'a, ale ten niczego nie żałuje, dalej nazywa Harmona draniem i przepraszać nie zamierza. Zapewne to się skończy odejściem Chase'a z serialu.

5. Mary Elizabeth Mastrantonio w baśniowym "Grimmie". Mary Elizabeth Mastrantonio ("Law & Order") zagości w finale serialu "Grimm" - donosi TVLine. Zagra Kobietę w Czerni, ostatnią w tym sezonie przeszkodę dla Nicka i Hanka.

6. Jimmy Smits w "Sons of Anarchy". Do "Synów Anarchii" w 5. sezonie dołącza Jimmy Smits. Jego postać nazywać się będzie Neron "Nero" Padilla i będzie latynoskim gangsterem, który stanie się niebezpiecznym mentorem Jaxa. Ma to być naprawdę mroczny gość.

7. Bill Compton na 5. sezon. Na stronie HBO pojawiło się nowe zdjęcie kolejnej postaci z "True Blood" - Billa (Stephen Moyer). Nic się nie zmienił, prawda? A po świętach pewnie zacznie się wysyp kolejnych materiałów promujących 5. sezon "True Blood" - w końcu startuje on już 10 czerwca.

8. Brytyjski "The Fades" skasowany. Brytyjski serial science fiction "The Fades" znika z anteny BBC Three po zaledwie jednym sezonie. Trochę to dziwne, bo i recenzje miał dobre, i oglądał się nieźle.

9. Czy będzie 8. sezon "Supernatural"? Prawdopodobnie będzie. Oglądalność jest całkiem przyzwoita, nie ma więc powodu go kasować. Po 7. sezonie z ekipy odejdzie główna producentka wykonawcza Sera Gamble, zastąpi ją Jeremy Carver, jeden z producentów wykonawczych "Being Human" (który już pracował w ekipie "Supernatural"). Idą zmiany, ale nie ma powodu bać się o przyszłość serialu.

10. Ramówka ABC na lato. Całą ramówkę ABC na lato znajdziecie tutaj, a dla fanów seriali najważniejsza jest informacja, że już 24 maja wraca z 3. sezonem "Rookie Blue".