Serial BBC z Zofią Wichłacz i Tomaszem Kotem ma już zwiastun! Zobaczcie, jak zapowiada się "World on Fire"

Sean Bean oraz Helen Hunt w obsadzie z Zofią Wichłacz i Tomaszem Kotem. BBC właśnie zaprezentowało zwiastun serialu "World on Fire" o II wojnie światowej.

Nowy serial BBC One chce pokazać II wojnę światową z innej perspektywy niż tej poznawanej na lekcjach historii. "World on Fire" opowie o pierwszym roku wojny od ataku Niemiec na Polskę aż po bitwę o Anglię z punktu widzenia zwyczajnych ludzi. A to wszystko w znakomitej międzynarodowej obsadzie z polskimi akcentami.

World on Fire – zwiastun serialu BBC

Gwiazdorskiemu gronu aktorów w "World on Fire" przewodzą laureatka Oscara Helen Hunt ("Szaleję za tobą") oraz Sean Bean ("Gra o tron"). Na ekranie zobaczymy także m.in. Tomasza Kota ("Zimna wojna") oraz Zofię Wichłacz ("1983"), którą już możecie zobaczyć w pierwszym zwiastunie produkcji, zaprezentowanym przez BBC. Klip dostępny jest w pełnym formacie pod tym linkiem.

Zofia Wichłacz i Tomasz Kot w serialu BBC

Tak o "World on Fire" wypowiedział się twórca i scenarzysta serialu Peter Bowker ("The A Word"):

– "World on Fire" opowiada nieznane ludzkie historie, dziejące się równocześnie z wielkimi wydarzeniami, które dobrze znamy. Harry, młody angielski tłumacz w Warszawie, próbujący negocjować z nazistami i wydostać swoją polską ukochaną Kasię z kraju. Lois, dziewczyna czekająca na niego w domu, młoda pracownica fabryki z Manchesteru, która podejmie się każdej szansy, jaką oferuje wojna, aby odmienić swoje życie.

Nancy, korespondentka wojenna z USA, która nie jest w stanie zaznać spokoju, o ile jej życie nie znajduje się w śmiertelnym ryzyku. Rodzina Rossler w Berlinie, zmartwiona losem swojego syna żołnierza oraz gotowa zrobić wszystko, aby chronić swoją niepełnosprawną córkę przed nazistowskim reżimem. To historie zwyczajnych ludzi, którzy ukształtowali nasz świat. Historie o lojalności i brutalności, odwadze i strachu, miłości i utracie, nadziejach i marzeniach w nieludzkich czasach.

world on fire bbc zwiastun zofia wichłacz tomasz kot

Obok wymienionych wcześniej aktorów w obsadzie "World on Fire" znaleźli się także m.in. Lesley Manville ("Rozpustnice"), Jonah Hauer-King ("Małe kobietki"), Julia Brown ("Shetland"), Brian J. Smith ("Sense8"), Parker Sawyers ("Deep State"), Bruno Alexander ("Eden"), Johannes Zeiler ("Faust") oraz Eugénie Derouand ("Geniusz: Picasso").

World on Fire – kiedy premiera serialu?

BBC One nie podaje jeszcze dokładnej daty premiery, ale zapowiada, że "World on Fire" zobaczymy jesienią. W Polsce serial będzie dostępny na kanale Epic Drama.

REKLAMA