Ruszyły zdjęcia do "Penny Dreadful: City of Angels". Pierwsza fotka z planu zapowiada bardzo stylowy serial

"Penny Dreadful: City of Angels" (Fot. Showtime)

"Penny Dreadful: City of Angels" zabierze nas do Los Angeles z końcówki lat 30. Zobaczcie, jak prezentują się postacie grane przez Daniela Zovatto i Nathana Lane'a na pierwszym zdjęciu.

Jeśli uwielbialiście "Penny Dreadful", wiedzcie, że wkrótce dostaniemy dokładkę. Zdjęcia do osadzonego w latach 30. spin-offu, "Penny Dreadful: City of Angels", już wystartowały, a serwis ComingSoon zaprezentował pierwszą fotkę z planu.

Penny Dreadful: City of Angels – zdjęcie z serialu

Na zdjęciu widzimy Daniela Zovatto ("Tu i teraz") i Nathana Lane'a ("Żona idealna") w roli dwóch wyelegantowanych detektywów. Lane gra Lewisa Michenera, weterana policji z Los Angeles, który dobrze wie, jak działa świat i potrafi być bezlitosny w zdobywaniu swoich celów. Zostanie on partnerem i mentorem młodszego detektywa, Tiago Vegi (Zovatto).

"Penny Dreadful: City of Angels" określane jest nie tyle spin-offem, co duchowym spadkobiercą "Penny Dreadful". Historia, którą tym razem opowie nam telewizja Showtime, rozpocznie się w 1938 roku w Los Angeles, "w czasie i miejscu wypełnionym meksykańskim folklorem i społecznymi napięciami". W centrum będzie konflikt bohaterów związanych z Santa Muerte (Świętą Śmiercią) z postaciami sprzymierzonymi z diabłem.

Penny Dreadful: City of Angels serial

Serial będzie stanowić miks wątków nadprzyrodzonych z rzeczywistością tamtych czasów. Będą okultystyczne mity i moralne dylematy, zaprezentowane na tle historycznym. Wszyscy bohaterowie będą nowi, ale showrunnerem pozostał John Logan, twórca "Penny Dreadful", który produkuje serial razem z Michaelem Aguilarem ("Kidding").

Oprócz dwóch wyżej wymienionych panów w świetnej obsadzie "Penny Dreadful: City of Angels" znajdują się Natalie Dormer ("Gra o tron"), Kerry Bishé ("Halt and Catch Fire"), Amy Madigan ("Gone Baby Gone"), Brent Spiner ("Outcast"), Lin Shaye ("Insidious"), Rory Kinnear ("Penny Dreadful"), Piper Perabo ("Covert Affairs"), Adam Rodriguez ("Criminal Minds"), Thomas Kretschmann ("Avengers: Age of Ultron"), Lorenza Izzo ("Once Upon a Time in Hollywood"), Michael Gladis ("Mad Men"), Dominic Sherwood ("Shadowhunters"), Ethan Peck ("Star Trek: Discovery").

Premiery "Penny Dreadful: City of Angels" możecie się spodziewać w 2020 roku.

REKLAMA