"Stranger Things" bez Davida Harboura? Bracia Dufferowie chcieli zupełnie innej ekipy w swoim serialu

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Choć ciężko wyobrazić sobie "Stranger Things" bez szefa policji Hawkins w postaci Davida Harboura, okazuje się, że twórcy serialu widzieli w tej roli zupełnie innego aktora. Zresztą nie tylko w tej.

W serialowym świecie roi się od takich historii – w pierwotnych planach w roli Betty Cooper z "Riverdale" miała wystąpić Kiernan Shipka, Carrie Bradshaw początkowo miała sportretować Mädchen Amick. Inaczej mieli wyglądać także "Przyjaciele".

Bracia Dufferowie, którzy stworzyli "Stranger Things", również mieli całkowicie inną koncepcję obsady od tej, która jest znana widzom.

Ewan McGregor miał zagrać Jima Hoppera w Stranger Things

Wydaje się, że David Habour jako szef policji Hawkins to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, jednak zanim doszli do tego twórcy serialu, chcieli obsadzić w tej roli Ewana McGregora. Drugim kandydatem był Sam Rockwell.

Stranger Things ewan mcgreor jim hopper

I w zasadzie od tego zaczyna się historia, jak mogłoby wyglądać oblicze "Stranger Things". Oryginalny tytuł serialu brzmiał "Montauk". Całkiem inaczej prezentowała się także postać Dustina. Miał on być "noszącym okulary chłopcem z nadwagą", który jest prześladowany przez kolegów ze szkoły za to, jak wygląda. Jednak gdy na castingu pojawił się Gaten Matarazzo z dysplazją obojczykowo-czaszkową i ogromnymi pokładami uroku osobistego, sprawa została przesądzona.

"Stranger Things" bez Winony Ryder? To też była część pierwotnego planu. Twórcy serialu początkowo wybierali między Naomi Watts a Marisą Tomei. Pierwsze opisy postaci Joyce Byers zakładały, że jej związek z Hopperem ma być dosyć trudny.

Stranger Things – kiedy 4. sezon serialu?

Po trzech sezonach serialu wydaje się, że każdy z grających w nim aktorów został idealnie dobrany. A kiedy pojawi się kolejna odsłona "Stranger Things"? W oparciu o wzorzec z poprzednich sezonów, można przypuszczać, że nowe odcinki wylądują na Netfliksie pod koniec 2020 albo na początku 2021 roku. Osobnym pytaniem pozostaje: czy Hopper żyje i wróci do "Stranger Things w 4. sezonie?

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie