Twórcy "Gry o tron" komentują wtopę z kubkiem kawy i porównują siebie do mistrzów perskich dywanów

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Twórcy "Gry o tron" zabrali głos w kwestii krytykowanego finałowego sezonu serialu. Jednak nie odnoszą się do szeregu zarzutów, które im postawiono, a komentują kubek ze Starbucksa.

Finałowy sezon "Gry o tron" miał zaskoczyć widzów, ale niekoniecznie w taki sposób, w jaki miało to miejsce. Zamiast pochwał, ostatnie odcinki serialu zbierały samą krytykę. Twórcy obrywali nie tylko za luki w fabule, ale i brak należytej staranności o szczegóły. Właśnie w taki sposób na stole podczas uczty w Winterfell znalazł się nieszczęsny kubek ze Starbucksa.

Twórcy Gry o tron komentują wtopę z kubkiem

David Benioff i D.B. Weiss unikali publicznych wystąpień od momentu zakończenia serialu. Zapewne w obawie przed niewygodnymi pytaniami odpuścili sobie lipcowy Comic-Con. Jednak ostatnio zabrali głos w sprawie pozostawionego na planie produkcji kubka z kawą.

Dziennikarze japońskiego Star Channel byli świadkami takiej oto żartobliwej wymiany zdań twórców serialu:

Benioff: Popełnianie małego błędu jest tradycją przy tworzeniu perskich dywanów, ponieważ tylko Bóg robi wszystko perfekcyjnie.

Weiss: Dlatego zostawiłem tam kubek kawy. Świadoma, uzgodniona deklaracja naszej niedoskonałości.

Benioff: Tak bardzo koncentrowaliśmy się na Daenerys i Jonie Snow, że nie zobaczyliśmy tego kubka kawy na środku stołu. W pierwszym momencie nie mogłem w to uwierzyć, a później był już tylko wstyd: "Jak mogliśmy nie zobaczyć kubka kawy w połowie ujęcia?". Później stało się to śmieszne. To była pomyłka, która teraz wydaje się nam całkiem zabawna.

Całej rozmowy Star Channel z showrunnerami "Gry o tron" możecie posłuchać poniżej.

Dodajmy, że w scenie, w której widzimy porzucony kubek, wystąpili także sami twórcy serialu, choć nie wiadomo, czy ten fakt tłumaczy ich wtopę, czy może tylko ich pogrąża. Na pewno łatwiej byłoby wybaczyć tę wpadkę, gdyby nie mnóstwo innych, poważniejszych. Kiedy w internecie pojawił się scenariusz finału "Gry o tron", fani nie pozostawili na nim suchej nitki. Tego jednak mistrzowie perskich dywanów nie komentują, bo łatwiej pośmiać się z kubka kawy.

Gra o tron dostępna jest na HBO GO

REKLAMA