"Watchmen" wreszcie ma datę premiery. Kiedy startuje jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku?

"Watchmen" (Fot. HBO)

Tej jesieni Damon Lindelof przedstawi na nowo komiksowy świat "Watchmen". HBO podało datę premiery serialu, który prezentuje się świetnie w zwiastunach.

Sezon na seriale zaczyna się w tym roku co prawda – jak zwykle – we wrześniu, ale prawdziwe atrakcje czekają nas w październiku i listopadzie. To właśnie wtedy zadebiutują najgłośniejsze tytuły, wśród nich "Watchmen" od HBO. Stacja podała dziś datę premiery: 20 października w USA i dzień później w Polsce.

Watchmen – serial będzie różnić się od komiksu

Do daty nie dorzucono nowego zwiastuna, ale to dobra okazja, żeby obejrzeć jeszcze raz ten, który wypuszczono w trakcie Comic-Conu w San Diego. Nie brak w nim atrakcji, na czele z Jeremym Ironsem w roli znacznie starszego Adriana Veidta aka Ozymandiasa oraz Doktorem Manhattanem i jego życiem na Marsie (w towarzystwie hitu Davida Bowiego). Jest też Regina King i cały oddział zamaskowanych gliniarzy, którzy najwyraźniej stoją tutaj po stronie dobra.

Opowiadający o świecie, w którym superbohaterowie są wyjęci spod prawa, serial "Watchmen" ma w sobie łączyć to, co było najlepsze w oryginale, ze świeżym, współczesnym podejściem. Zgodnie z zapowiedziami twórców, będzie to nowa historia osadzona w tym samym świecie co komiks i utrzymana w jego duchu, ale zadająca nowe pytania i dostosowana do współczesności.

Showrunnerem serialu jest Damon Lindelof ("Lost", "Pozostawieni"), który powtarza, że to, co zobaczymy, będzie swego rodzaju remiksem "Watchmen". Tak jak komiks Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa był zakorzeniony w erze Reagana, Thatcher i Gorbaczowa, w serialu zobaczymy epokę Trumpa, May i Putina. Będą nowi bohaterowie, ale nie zabraknie też wizyt w przeszłości, którą – według twórców – mamy zobaczyć w "zaskakujący, ale znajomy sposób".

W znakomitej obsadzie serialu znajdują się Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith i Adelynn Spoon. Producentami obok Lindelofa są Nicole Kassell (reżyserka pilota), Tom Spezialy, Stephen Williams i Joseph Iberti.

Premiera Watchmen 20 października w HBO

REKLAMA