12 historii, cztery kraje, jeden David Tennant. Zobaczcie zwiastun "Criminal" – serialu kryminalnego Netfliksa

"Criminal" (Fot. Netflix)

0

Wśród coraz liczniejszych europejskich seriali Netfliksa "Criminal" wyróżnia się tym, że dzieje się w czterech krajach i występuje w nim prawdziwie międzynarodowa obsada. Zobaczcie zwiastun.

Netflix coraz więcej inwestuje w produkcje europejskie, także te tworzone przez ekipy z kilku krajów. Wczoraj donosiliśmy, że w Belgii powstanie serial "Kierunek: Noc", inspirowany książką "Starość aksolotla" Jacka Dukaja z Tomaszem Bagińskim w obsadzie. Dziś wracamy do bliższych planów platformy.

Criminal – zwiastun serialu kryminalnego Netfliksa

Już 20 września na Netfliksie zadebiutuje "Criminal", będący koprodukcją czterech krajów: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Hiszpanii. Każdy z nich dostanie trzy 45-monutowe odcinki, których akcja będzie dziać się wyłącznie w klaustrofobicznej przestrzeni policyjnego biura przesłuchań. Kameralny kryminał ma skupiać się na intensywnej psychologicznej potyczce między policjantem a przesłuchiwanym.

Jak to wygląda w praktyce, pokazuje zwiastun, zawierający migawki z sali przesłuchań i kilka znanych twarzy. W serialu zobaczymy m.in. Davida Tennanta ("Dobry omen"), Hayley Atwell ("Howards End"), Clare Hope-Ashitey ("Seven Seconds"), Nathalie Baye ("To tylko koniec świata"), Jérémie Reniera ("In Bruges") i Ninę Hoss ("Homeland").

Znane nazwiska będą jednak głównie gośćmi w "Criminal". W stałej obsadzie brytyjskiej części pojawią się m.in. Nicholas Pinnock ("Odpowiednik"), Katherine Kelly ("Gentleman Jack") oraz Lee Ingleby ("Line of Duty"). W wersji francuskiej zagrają Margot Bancilhon ("Wszyscy albo nikt"), Laurent Lucas ("Mięso") oraz Stéphane Jobert ("Lód").

W niemieckich odcinkach wystąpią Eva Meckbach ("Dom na weekend"), Sylvester Groth ("Deutschland 83") i Florence Kasumba ("Czarna pantera"). Wśród hiszpańskiej głównej obsady znaleźli się m.in. Jorge Bosch ("La caza. Monteperdido"), José Ángel Egido ("Wszyscy wiedzą") i Nuria Mencía ("Vota Juan").

Criminal – premiera 20 września na Netfliksie