"Opowieść podręcznej" wkrótce może mieć sequel. Hulu planuje adaptację nowej książki Margaret Atwood

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0

"Opowieść podręcznej" wróci z 4. sezonem, ale na tym nie koniec. Hulu chce powiększyć ten świat o nowy serial zainspirowany "The Testaments" – niewydaną jeszcze powieścią Margaret Atwood.

Zaczęło się od historii jednej skromnej podręcznej, ale na tym się nie skończy. Platforma Hulu i producent "Opowieści podręcznej", MGM Television, chcą zamówić kolejny serial z tego samego uniwersum.

Opowieść podręcznej – powstaje sequel serialu

Jak donosi Deadline, obecnie trwają wstępne rozmowy z showrunnerem Bruce'em Millerem na temat potencjalnego sequela. Fabuła będzie opierać się na "The Testaments", nowej książce Margaret Atwood, która pojawi się na rynku 10 września, czyli za niecały tydzień.

Margaret Atwood The Testaments

"The Testaments" opowie o wydarzeniach dziejących się 15 lat po tych z "Opowieści podręcznej". Oto oficjalny opis nowej książki (uwaga na możliwe spoilery z zakończenia pierwszej powieści Atwood z 1985 roku).

– Kiedy drzwi furgonetki zatrzasnęły się przed przyszłością Offred na końcu "Opowieści podręcznej", czytelnicy nie byli w stanie powiedzieć, co jest przez nią – wolność, więzienie czy śmierć. "The Testaments" oznacza koniec czekania. Sequel Margaret Atwood rozpoczyna opowieść ponad 15 lat po tym jak Offred weszła w nieznane, skupiając się na wybuchowych świadectwach trzech narratorek z Gileadu.

Jak nowy serial obejdzie to, że Bruce Miller wyszedł daleko poza książkę Margaret Atwood i wiemy, co się stało po zatrzaśnięciu się drzwi furgonetki? To na razie pozostaje tajemnicą – podobnie jak kwestia oficjalnego zamówienia dla nowego serialu. Na pewno za to wiemy, że w 2020 roku zobaczymy 4. sezon "Opowieści podręcznej".

Opowieść podręcznej jest dostępna w HBO GO