HBO Polska ogłosiło, jakie tytuły pokaże jesienią 2019. Wśród nich "Wataha", "Watchmen" i "Mroczne materie"

"Wataha" (Fot. HBO)

HBO ogłosiło ramówkę na jesień 2019 roku. Najlepsze zacznie się w w październiku, kiedy to wystartuje "Watchmen", "Katarzyna Wielka", 2. sezon "Castle Rock" i finałowa seria "Doliny Krzemowej".

Serialowa jesień rusza pełną parą. HBO Polska ogłosiło swoją ramówkę, a w niej mnóstwo dobrych rzeczy. Sezon zaczyna się za kilka dni od powrotu "Kronik Times Square". W październiku czeka nas m.in. "Katarzyna Wielka", "Watchmen", "Pani Fletcher" i "Castle Rock", a także start nowych serii młodzieżowych produkcji, jak "Wampiry: Dziedzictwo". "Wataha" i "Mroczne materie" na razie nie mają dokładnych dat premiery, ale na pewno oba tytuły zobaczymy tej jesieni.

Kroniki Times Square – 3. sezon od 10 września

Już we wtorek wracają "Kroniki Times Square", czyli serial o początkach pornobiznesu z Jamesem Franco i Maggie Gyllenhaal w rolach głównych. Akcja finałowej serii rozpoczyna się w przededniu 1985 roku, kiedy atmosfera lat 70. definitywnie dobiega końca. 42 ulica zamienia się w miejsce brutalnych przestępstw i obskurnych sklepów wideo, co sprawia, że odnowa miasta wydaje się jeszcze mniej prawdopodobna niż kiedykolwiek wcześniej. Zmiany stają się nieuniknione.

Temple – premiera 13 września, cały sezon

"Temple" to brytyjska wersja norweskiego formatu "Valkyrien". Serial z Markiem Strongiem i Carice van Houten opowiadać będzie o chirurgu po przejściach, który postanawia stworzyć w podziemiach Londynu niecodzienną klinikę. Podejmuje się w niej leczenia przestępców, nielegalnych imigrantów i rozmaitych outsiderów, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z publicznej opieki medycznej. Lekarz musi dołożyć wszelkich starań, żeby sprawnie zarządzać swoim nieoczywistym zespołem, nielegalną kliniką oraz coraz bardziej nieprzewidywalną klientelą.

Pokój 104 sezon 3 – premiera 14 września

Trzecia odsłona serialowej antologii braci Jaya i Marka Duplassów, opowiadającej o pokoju w motelu i jego zmieniających się co noc gościach. W nowym sezonie "Pokoju 104", który składać się będzie z 12 odcinków, wystąpią m.in.: Luke Wilson, Christine Woods, Eric Edelstein, Robert Longstreet, Dale Dickey, Tom Woodruff Jr. czy Arturo Castro.

Katarzyna Wielka – premiera 3 października

"Katarzyna Wielka" to miniserial HBO i Sky z Helen Mirren w roli jednej z najbardziej wpływowych i kontrowersyjnych kobiet w dziejach europejskiej polityki – Katarzyny II Wielkiej, carycy Rosji. Historia osadzona została w burzliwej politycznie i obyczajowo Rosji XVIII wieku, kiedy to przez niemal pół wieku niepodzielną władzę nad Imperium sprawowała caryca Katarzyna. Produkcja podąża za Katarzyną u schyłku jej panowania, śledząc namiętny romans, który nawiązała z Grigorijem Potiomkinem. Wśród skandali, intryg i konfliktów pozostają sobie niezwykle oddani, pokonując przeciwników i wspólnie pełniąc rolę architektów współczesnej Rosji.

Watchmen – premiera 21 października

"Watchmen" to osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy – superbohaterowie – wyjęci są spod prawa. Produkcja przywoływać ma atmosferę oryginalnej, przełomowej powieści graficznej, tworząc jednocześnie nową jakość. Twórcą scenariusza i producentem serialu jest Damon Lindelof ("Pozostawieni", "Zagubieni"). W obsadzie m.in. Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart, Yahya Abdul-Mateen II, Louis Gossett Jr.

Pani Fletcher – premiera 28 października

Nowa komedia HBO na podstawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. "Pani Fletcher" to dwie równolegle opowiadane historie o dojrzewaniu bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Oboje cieszą się nową wolnością, co jednak nie zawsze daje im szczęście. Występują m.in. Kathryn Hahn, Jackson White i Casey Wilson.

Wataha sezon 3 – premiera jesienią 2019

"Wataha" tej jesieni wróci z 3. sezonem. Akcja zacznie się od zatrzymania dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie, Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady. W rolach głównych ponownie wystąpią Leszek Lichota i Aleksandra Popławska, do obsady dołączyli Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgenia Akhremenko.

Mroczne materie – premiera jesienią 2019

Nowy serial BBC i HBO będący adaptacją nagradzanej trylogii fantasy autorstwa Philipa Pullmana o tym samym tytule. "Mroczne materie" to historia pozornie zwyczajnej, ale niezwykle odważnej dziewczyny o imieniu Lyra (Dafne Keen). Kiedy znika jej najlepszy przyjaciel, Lyra decyduje się ruszyć mu na pomoc, odkrywając przy tym groźny spisek, który dotyczy porwanych dzieci. Dziewczyna podejmuje też próbę zrozumienia tajemniczego zjawiska zwanego Pyłem. W rolach głównych Ruth Wilson, James McAvoy, Lin-Manuel Miranda, Clarke Peters, James Cosmo, Anne-Marie Duff oraz Ariyon Bakare.

Pozostałe premiery HBO na jesień 2019

· Dorwać Małego – dostępny od 1 września, całe dwa sezony

· Turbulencje – dostępny od 1 września, cały sezon

· Młody Sheldon sezon 3 – premiera 27 września

· All American sezon 2 – premiera 8 października

· Wampiry: Dziedzictwo sezon 2 – premiera 11 października

· Castle Rock sezon 2 – premiera 24 października

· Dolina Krzemowa sezon 6 – premiera 28 października

REKLAMA