Mroczne morderstwa w zwiastunie "Dublin Murders". Kiedy premiera irlandzkiego serialu kryminalnego BBC?

"Dublin Murders" (Fot. BBC)

0

BBC ma coś nowego dla fanów klimatów kryminalnych. Tej jesieni zadebiutuje "Dublin Murders", mroczny serial na podstawie książek Tany French.

Telewizja BBC wypuściła zwiastun "Dublin Murders", kryminalnego thrillera psychologicznego na podstawie książek Tany French z serii "Dublin Murder Squad".

Dublin Murders – zwiastun serialu kryminalnego

W głęboko osadzonym w irlandzkiej rzeczywistości serialu będziemy oglądać sprawy prowadzone przez duet detektywów – Roba Reilly'ego (Killian Scott, "Cormoran Strike") i Cassie Maddox (Sarah Greene, "Penny Dreadful"). Ona jest z lokalnej irlandzkiej policji, on przez swój angielski akcent uważany jest za outsidera.

Śledztwo z 1. sezonu serialu, które będzie testem dla ich relacji i okazją do konfrontacji z własnymi mrocznymi przejściami, zaczyna się od dwóch śmierci – młodej baleriny, która zostaje znaleziona na starożytnym ołtarzu, i wyzwolonej, pełnej energii kobiety zadźganej w chatce bez dachu. Choć obie sprawy wydają się niezwiązane ze sobą, szybko okazuje się, że łączy je makabryczny wspólny element.

Scenariusz serialu, który BBC tworzy do spółki z irlandzkim RTÉ i amerykańskim Starz, napisała Sarah Phelps ("And Then There Were None", "Ordeal by Innocence", "The ABC Murders"). 1. sezon "Dublin Murders" ma objąć wydarzenia z dwóch książek: "Zdążyć przed zmrokiem" i "Lustrzane odbicie".

Oprócz wymienionej dwójki w obsadzie są także Tom Vaughan-Lawlor ("Avengers: Infinity War"), Moe Dunford ("Vikings"), Leah McNamara ("Vikings"), Ian Kenny ("Solo: A Star Wars Story"), Eugene O’Hare ("The Fall"), Jonny Holden ("Women on the Verge"), Conleth Hill ("Game of Thrones") i Peter McDonald ("The Last Kingdom").

Dublin Murders – kiedy premiera serialu BBC?

Według informacji serwisu Deadline brytyjska premiera "Dublin Murders" będzie mieć miejsce w październiku. Na razie nie wiemy, która stacja i kiedy pokaże serial w Polsce.