8. sezon "Gry o tron" jednak przypadł do gustu widzom? Zaskakujące wyniki badań

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Wydawałoby się, że finałowy sezon "Gry o tron" nie miał zbyt wielu zwolenników w odbiorcach, tymczasem zupełnie co innego mówią wyniki pewnej ankiety.

Fani "Gry o tron" pokładali ogromne nadzieje w finałowym sezonie serialu. To właśnie w nim miały rozwiązać się wszystkie wątki, a tytułowa walka o Żelazny Tron miała dobiec satysfakcjonującego końca. Niestety, z każdym odcinkiem zamiast zachwytu dało się odczuć dobiegające z różnych stron świata rozczarowanie.

Nieco inne realia prezentuje platforma YouGov, która przez rozdaniem nagród Emmy zaprezentowała wyniki ankiety dotyczącej finałowej serii.

8. sezon Gry o tron podobał się większości?

Finałowy sezon "Gry o tron" pobił rekord wszech czasów w nominacjach do Emmy. Serial doczekał się ich aż 32, co było zaskoczeniem nawet dla jego twórców. Opinie widzów o tegorocznych nominacjach postanowiła zbadać platforma YouGov. W tym celu przez trzy dni w sierpniu przepadano 2 475 amerykańskich widzów. Jakie były ich odczucia względem 8. sezonu serialu?

Gra o tron finał

Wyniki ankiety pozostają sprzeczne z tym, co działo się w sieci. 52% respondentów było "zadowolonych" lub "bardzo zadowolonych" z całokształtu finałowej odsłony "Gry o tron". Po stronie zawiedzionych widzów znalazło się 41% ankietowanych. Z kolei 7% badanych zadeklarowało neutralne podejście do ostatniej odsłony produkcji.

Skąd ta rozbieżność między badaniami a opiniami w sieci? Być może stąd, że tylko 18% respondentów widziało każdy odcinek serialu, co zresztą i tak jest najwyższym wynikiem w zestawieniu z pozostałymi produkcjami nominowanymi do Emmy. Poza tym Finałowy sezon "Gry o tron" oglądały miliony ludzi na całym świecie, a przytoczone badania obejmowały bardzo niewielką grupę odbiorców.

Gra o tron dostępna jest na HBO GO