Jason Momoa w trailerze "See" – superprodukcji Apple. Kiedy startuje nowy serwis VoD i ile będzie kosztować?

"See" (Fot. Apple)

Apple podało datę startu swojego VoD i cenę miesięcznego abonamentu. A do tego dorzuciło pełen rozmachu zwiastun "See", serialu twórcy "Peaky Blinders" z Jasonem Momoą w roli głównej.

Tęskniliście za Khalem Drogo na małym ekranie? Oto i on! Tyle że ekranu możecie potrzebować jednak dużego, bo serial "See" wygląda w zwiastunie jak kinowy blockbuster.

See – Jason Momoa w zwiastunie serialu Apple

Apple wypuściło zwiastun superprodukcji, której scenarzystą jest Steven Knight ("Peaky Blinders"). Akcja dzieje się w dalekiej przyszłości, po tym jak zabójczy wirus zdziesiątkował ludzkość. Ci, którzy przeżyli zagładę cywilizacji, stracili wzrok. Momoa wciela się w Babę Vossa, ojca bliźniaków, które rodzą się kilkaset lat po apokalipsie i potrafią widzieć. Z pomocą duchowej liderki Paris (Alfre Woodard), Baba Voss musi chronić swoje plemię przed zdesperowaną królową, która chce zabić dzieci.

W obsadzie serialu znajdują się także Yadira Guevara-Prip, Sylvia Hoeks, Nesta Cooper, Archie Madekwe, Christian Camargo, Hera Hilmar i Marilee Talkington. Reżyserem jest Francis Lawrence. Premiery spodziewajcie się w dniu debiutu platformy Apple+.

Apple TV+ – cena usługi, data startu, seriale

A skoro już przy tym jesteśmy, Tim Cook ogłosił dzisiaj datę startu Apple TV+: 1 listopada. Miesięczny abonament ma kosztować znacznie mniej, niż wynikało z nieoficjalnych informacji: 4,99 dolarów w USA i 24,99 zł w Polsce (Disney+ dla porównania będzie kosztować 6,99 dolarów miesięcznie) po 7-dniowym okresie próbnym. Osoby, które kupią nowe urządzenie Apple, dostaną dostęp do Apple TV+ za darmo na rok. Platforma ma od razu pojawić się w 150 krajach i Polska będzie jednym z nich.

Zagadką pozostaje system, w jakim będą wypuszczane seriale. Cook potwierdził, że część z nich pojawi się w serwisie w dniu startu, pozostałe zadebiutują później. W każdym miesiącu mają być jakieś nowe seriale. Jest prawdopodobne, że Apple weźmie przykład z Hulu i na początku będzie udostępniać trzy odcinki naraz, a potem po jednym co tydzień.

W listopadzie na pewno zobaczymy także drugi flagowy projekt Apple+, czyli "The Morning Show". To serial o kulisach telewizji śniadaniowej z Jennifer Aniston, Steve'em Carellem i Reese Witherspoon w rolach głównych. Od razu ma być też dostępny serial "Dickinson" o dorastaniu poetki Emily Dickinson.

W późniejszym terminie ma się pojawić m.in. "Amazing Stories" Stevena Spielberga, "Little Voice" J.J. Abramsa, "Little America Kumaila Nanjianiego czy wreszcie "For All Mankind" – alternatywna wizja świata wg Ronalda D. Moore'a ("Battlestar Galactica"), w której kosmiczny wyścig między USA i ZSRR nigdy się nie skończył.

REKLAMA