Netflix zamówił nowy polski serial "W głębi lasu". To adaptacja książki Harlana Cobena z polskim twistem

Fot. Netflix

0

W 2020 roku zobaczymy "W głębi lasu", nowy polski serial Netfliksa, który będzie adaptacją książki Harlana Cobena. Jej akcja zostanie przeniesiona nad Wisłę.

Podczas gdy po "1983" słuch zaginął (choć twórca, Joshua Long, uparcie twierdzi, że ma być 2. sezon), Netflix zamówił kolejny polski serial z zagranicznym twistem. Tym razem z zagranicy są nie scenarzyści, a materiał źródłowy.

W głębi lasu – nowy polski serial Netfliksa

"W głębi lasu" ("The Woods") to składająca się z 6 odcinków adaptacja thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule. Jego akcja zostanie przeniesiona do Polski, a bohaterowie zamienią się w Polaków. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Zobaczymy historię warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

Netflix W głębi lasu

W głębi lasu – polska adaptacja Harlana Cobena

Scenarzystami są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski, a reżyserami Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem") i Bartosz Konopka ("Królik po berlińsku"). W ekipie producentów znajdują się Anna Nagler ("Ukryta gra"), Andrzej Muszyński i Harlan Coben.

– "W głębi lasu" to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej – mówi Leszek Dawid.

Bartosz Konopka z kolei podkreśla, że zafascynował go główny bohater, polski odpowiednik Paula Copelanda z powieści Cobena.

– Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści – mówi reżyser.

Michael Azzolino, dyrektor Netfliksa ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych obiecuje z kolei wierną adaptację książki, mającą lokalny koloryt i "bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda".

W głębi lasu – premiera serialu w 2020 roku