Zwiastun 4. sezonu "Riverdale" zapowiada mroczne sekrety, poszukiwania zaginionego kolegi i koniec szkoły

"Riverdale" (Fot. CW)

0

W 4. sezonie bohaterowie "Riverdale" skończą naukę w liceum, co oznacza, że w serialu może się wiele zmienić. A co wydarzy się w jesiennych odcinkach? Zobaczcie zwiastun.

"Riverdale" powróci w październiku z 4. sezonem, w którym – jak już zapowiadał showrunner serialu, Roberto Aguirre-Sacasa – możemy spodziewać się hołdu dla Luke'a Perry'ego, nowego rodzaju tajemnicy, a także powrotu do szkoły.

Gdzie jest Jughead? Riverdale – zwiastun 4. sezonu

Serial stacji CW nigdy specjalnie nie przejmował się takimi drobiazgami, jak lekcje, korepetycje czy klasówki, ale tym razem to ostatnia szansa. Jak podkreśla zwiastun, główni bohaterowie "Riverdale" zaczynają naukę w klasie maturalnej. A to prawdopodobnie będzie oznaczać nie tyle naukę, co po prostu więcej scen w szkolnej scenerii. Będziemy częściej oglądać cheerleaderki, Archie wróci do drużyny futbolowej, będzie oczywiście bal maturalny.

"Za zaledwie dziewięć miesięcy życie, które znamy, się skończy" – mówi w pewnym momencie Veronica (Camila Mendes) do swoich przyjaciół. Ale zanim wszystko się skończy, bohaterów czeka mnóstwo przygód i romansów. Archie (KJ Apa) i Veronica znów są razem i wyglądają na najszczęśliwszych na świecie. Betty (Lili Reinhart) i Jughead (Cole Sprouse) tymczasem zostaną rozdzieleni, po tym jak on zniknie. Dużą część zwiastuna zajmują poszukiwania Jugheada prowadzone w miasteczku.

Nie wiemy, w którym momencie dokładnie momencie 4. sezonu Jughead zniknie, ale jego wątek wygląda jak wprowadzenie nieco innej formuły do "Riverdale". Serial nigdy wcześniej nie wybiegał tak daleko w przyszłość i nie pokazywał widzom fragmentów wydarzeń z następnych odcinków. To coś zupełnie nowego.

Przyznał to sam Aguirre-Sacasa. "Przez cały sezon będziemy śledzić, jak bohaterowie dotarli do tej nocy w lesie. To zupełnie nowy rodzaj tajemnicy, którego nie wykorzystywaliśmy nigdy wcześniej" – powiedział showrunner.

Riverdale – sezon 4 od 10 października na Netfliksie