"Wataha" powraca – data premiery i zwiastun 3. sezonu. Ukraińska mafia, nowi gracze i jeszcze większa obsada

"Najtrudniej przekroczyć własne granice" – pod takim hasłem wystartuje tej jesieni 3. sezon "Watahy". Oprócz daty premiery mamy zwiastun i informacje o nowych osobach w obsadzie.

30 października po dwuletniej przerwie powróci z 3. sezonem "Wataha". Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) znowu nosi mundur Straży Granicznej i czeka go kolejna ciężka przeprawa. Tym razem nie tylko po polskiej, ale też po ukraińskiej stronie granicy, bo tamtejsza mafia będzie znaczącą częścią fabuły.

Wataha sezon 3 – data premiery i zwiastun

Akcja 3. sezonu "Watahy" zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

Rebrow ponownie stanie przed trudnymi wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wielu patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Na horyzoncie pojawia się nieznana postać – Tatiana Barkova, nowa szefowa ukraińskich przemytników.

W serialu ponownie wystąpią Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Jacek Lenartowicz, Dagmara Bąk, Anna Donchenko, Jarosław Boberek, Maciej Mikołajczyk, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka, Bartek Kotschedoff i Piotr Żurawski. W tym sezonie dołączyli do nich Borys Szyc, rosyjska aktorka Evgeniya Akhremenko, a także Olga Bołądź, Maria Maj, Filip Gurłacz, Bartek Kotschedoff, Agnieszka Suchora i Michał Kaleta.

Scenariusz napisali Piotr Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Reżyserkami są Olga Chajdas i Kasia Adamik, a autorami zdjęć Tomasz Augustynek i Tomasz Naumiuk.

Wataha sezon 3 – premiera 30 października w HBO

Wataha sezon 3 data premiery

REKLAMA