"Mroczne materie" – kiedy premiera serialu BBC i HBO? Dokładna data właśnie została ujawniona

"Mroczne materie" (Fot. BBC)

Mała Lyra zacznie zmieniać światy za niecałe dwa miesiące. Telewizje BBC i HBO ogłosiły datę premiery serialu "Mroczne materie", adaptacji słynnej trylogii fantasy.

"Mroczne materie" to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali tej jesieni. Na naszej liście wygrał m.in. z "Wiedźminem" i "The Morning Show", i to nie tylko dlatego, że nie możemy się już doczekać opancerzonego niedźwiedzia w akcji. To po prostu zapowiada się świetnie pod każdym względem. A i czekać już długo nie będziemy.

Mroczne materie – kiedy premiera serialu?

Stacje BBC i HBO ogłosiły dziś datę premiery serialu fantasy na podstawie trylogii Philipa Pullmana: 3 listopada w Wielkiej Brytanii i 5 listopada w Polsce w HBO i HBO GO.

Mroczne materie – kto zagra w serialu BBC i HBO?

Główną bohaterką serialu jest mała Lyra Belacqua (Dafne Keen, "Logan") żyjąca w jednym ze światów równoległych do naszego. Poszukiwania zaginionego przyjaciela prowadzą dziewczynkę do odkrycia złowrogiego spisku i próby rozwiązania zagadki tajemniczej substancji zwanej Pyłem. Lyra podróżuje między wieloma światami, spotykając na swojej drodze niesamowite istoty i kolejne niebezpieczne sekrety.

"Mroczne materie" mają nie tylko uwielbiany materiał źródłowy, ale i świetną obsadę. Na ekranie pojawią się m.in. Ruth Wilson ("The Affair") jako pani Coulter, James McAvoy ("Glass") jako lord Asriel, Lin-Manuel Miranda ("Mary Poppins powraca") jako Lee Scoresby oraz Clarke Peters ("Bulletproof") jako rektor Kolegium Jordana.

Pierwsze dwa odcinki wyreżyserował Tom Hooper ("Jak zostać królem"), a scenariusz napisał Jack Thorne ("Cudowny chłopak"). Serial, który będzie jedną z najdroższych produkcji BBC, już ma zamówienie na 2. sezon, który podobnie jak 1. seria będzie składał się z ośmiu odcinków.

REKLAMA