"Looking for Alaska" – zwiastun serialu młodzieżowego. Będzie miłość, tragedia i poszukiwania sensu życia

"Looking for Alaska" (Fot. Hulu)

0

"Looking for Alaska" to nowy serial młodzieżowy, który wygląda jak potencjalny hit. Adaptacja powieści Johna Greena opowie o nastolatkach szukających w życiu czegoś więcej.

Nastoletnie lęki i poszukiwania to temat mocno wyeksploatowany przez telewizję, ale "Looking for Alaska", adaptacja powieści Johna Greena w Polsce wydanej pod tytułem "Szukając Alaski", wygląda jakby miała do powiedzenia więcej niż standardowy dramat młodzieżowy.

Looking for Alaska – zwiastun serialu

Platforma Hulu wypuściła zwiastun serialu, w którym będziemy śledzić losy Milesa "Pudge'a" Haltera (Charlie Plummer). Chłopak, który zaczyna naukę w szkole z internatem, poszukuje czegoś głębszego w życiu. Zakochuje się w enigmatycznej Alasce Young (Kristine Froseth) i znajduje grupę przyjaciół. Po niespodziewanej tragedii dzieciaki będą próbować odnaleźć sens w tym, przez co przechodzą.

Akcja serialu, podobnie jak książki, dzieje się w 2005 roku, co oznacza, że będzie dużo muzyki z tamtego czasu. Twórca serialu, Josh Schwartz ("Plotkara", "The O.C."), zapewnia, że bardzo o ten szczegół dbano i w efekcie prawie każdy utwór w serialu będzie z tego roku. Co dla showrunnera było jak powrót do czasów "The O.C.".

Looking for Alaska – kiedy premiera serialu?

Platforma Hulu pokaże "Looking for Alaska" 18 października. Od razu zostanie wypuszczona całość, czyli 8 odcinków. Kontynuacji nie ma w planach – to serial limitowany. Na razie nie wiadomo, która stacja i kiedy wyemituje serial w Polsce.