"American Horror Story: 1984" – zobaczcie czołówkę. Zapowiada się szalony miks kiczu, krwi i nostalgii

"American Horror Story: 1984" (Fot. FX)

Aerobik, jazda na rolkach, muzyka z walkmana i tona koszmarnego różu zmiksowanego z czystą krwią. Czołówka "American Horror Story: 1984" już jest i wygląda jak sen szalonego showrunnera.

Ryan Murphy znany jest z nieskrępowanych zabaw popkulturą i zamiłowania do kiczu w końskich dawkach, ale jest szansa, że w "American Horror Story: 1984" przebije samego siebie. A przynajmniej tak sugeruje czołówka.

American Horror Story: 1984 – czołówka 9. sezonu

Showrunner "American Horror Story" zaprezentował osobiście swoje dzieło na Instagramie – i czego tu nie ma! Stroje do aerobiku w pastelowych kolorach, rolki, kasety magnetofonowe, neony, prezydent Ronald Reagan we własnej osobie, a do tego mnóstwo krwawych noży. Autorami czołówki są Kyle Cooper i Corey Vega – ten pierwszy to stały współpracownik Murphy'ego, ten drugi to autor fanowskiej czołówki, którego twórca AHS zdecydował się włączyć do swojej ekipy.

9. sezon "American Horror Story" zabierze nas w podróż do przeszłości, a dokładniej do Ameryki z lat 80., zakochanej w letnich obozach, filmowych slasherach i wszelkim kiczu. Akcja będzie dziać się na obozie Redwood, gdzie szaleje morderca z nożem – pan Jingles.

W obsadzie znajdują się Emma Roberts, Cody Fern, Leslie Grossman, Billie Lourd, John Carroll Lynch (klaun Twisty z "Freak Show"), Gus Kenworthy (sportowiec, który zagra chłopaka Emmy Roberts), Matthew Morrison i znana z "Pose" Angelica Ross. Nie pojawi się za to Evan Peters, a Sarah Paulson ma zagrać małą rólkę.

AHS: 1984 – premiera 19 września na FOX Polska

REKLAMA