Regina King szaleje w pełnym zwiastunie "Watchmen" – serialu HBO na podstawie kultowego komiksu

"Watchmen" (Fot. HBO)

0

HBO wypuściło pełny zwiastun serialu "Watchmen", w którym na pierwszym planie walczy o sprawiedliwość zamaskowana Regina King. A u jej boku ekipa, jaką nie pogardziłby kinowy blockbuster.

Tej jesieni zobaczymy, co to znaczy telewizyjny rozmach. Podczas gdy Netflix wypuści "Wiedźmina", a Disney+ "The Mandalorian" z uniwersum "Gwiezdnych wojen", HBO będzie walczyć za pomocą "Watchmen" autorstwa Damona Lindelofa ("Lost", "Pozostawieni").

Watchmen – pełny zwiastun komiksowego serialu

Pojawił się pełny zwiastun serialu, który ma zremiksować kultowy komiks "Watchmen" Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa. A w nim mnóstwo atrakcji, na czele z zamaskowaną Angelą (Regina King) walczącą o sprawiedliwość niczym kowboj w białym kapeluszu z klasycznego westernu. A przynajmniej tak nam się wydaje, bo wcale nie jest w stu procentach oczywiste, kto tu stoi po dobrej stronie, a kto nie. W końcu mówimy o świecie, w którym jedni i drudzy ukrywają się za maskami.

Ze zwiastuna wynika, że obsesja Angeli to nie przypadek. Bohaterka zamieniła się w mścicielkę, bo doświadczyła w życiu traumy i niesprawiedliwości. A jak już walczy, to z wdziękiem. "W moim bagażniku jest facet" – informuje w pewnym momencie nonszalancko szefa policji granego przez Dona Johnsona. W zwiastunie pojawia się też m.in. Looking Glass (Tim Blake Nelson), ukryty pod koszmarną maską.

Watchmen – opis i obsada serialu HBO

Opowiadający o świecie, w którym superbohaterowie są wyjęci spod prawa, serial "Watchmen" ma w sobie łączyć to, co było najlepsze w oryginale, ze świeżym, współczesnym podejściem. Zgodnie z zapowiedziami twórców, będzie to nowa historia osadzona w tym samym świecie co komiks i utrzymana w jego duchu, ale zadająca nowe pytania i dostosowana do naszych czasów.

Tak jak komiks był zakorzeniony w erze Reagana, Thatcher i Gorbaczowa, w serialu zobaczymy epokę Trumpa i Putina. Będą nowi bohaterowie, ale nie zabraknie też wizyt w przeszłości, którą – według twórców – mamy zobaczyć w "zaskakujący, ale znajomy sposób".

W obsadzie serialu znajdują się Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Jean Smart, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith i Adelynn Spoon. Producentami obok Lindelofa są Nicole Kassell (reżyserka pilota), Tom Spezialy, Stephen Williams i Joseph Iberti.

Premiera Watchmen 21 października w HBO