Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Criminal", "AHS: 1984" i inne premiery

"American Horror Story: 1984" (Fot. FX)

Lista premier na przyszły tydzień jest bardzo krótka i zawiera dwa seriale Netfliksa, a także 9. sezon "American Horror Story" zrobiony w stylu slashera z lat 80.

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, do naszego tradycyjnego rozkładu jazdy na cały miesiąc dorzucamy krótsze tygodniowe przeglądy. Będziemy w nich przedstawiać nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. W tym tygodniu cała lista to cztery premiery – trzy, jeśli nie liczyć "Ani, nie Anny", która na razie wraca w Kanadzie.

AHS: 1984 – 19 września na FOX Polska

"American Horror Story" wraca po raz dziewiąty, by w sezonie zatytułowanym "1984" zaserwować slasher w stylu tych z lat 80. Akcja będzie dziać się na letnim obozie Redwood, gdzie szaleje niejaki pan Jingles, morderca z nożem. Oprócz tego spodziewajcie się ogromnych fryzur, końskiej dawki aerobiku, tony kiczu i powrotów ulubionych aktorów Ryana Murphy'ego. W "AHS: 1984" pojawią się Emma Roberts, Cody Fern, Leslie Grossman, Billie Lourd, John Carroll Lynch (klaun Twisty z "Freak Show"), Matthew Morrison, Angelica Ross, a także sportowiec Gus Kenworthy.

Criminal (nowość) – 20 września na Netfliksie

"Criminal" to europejski serial kryminalny Netfliksa, będący koprodukcją czterech krajów: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Hiszpanii. Każdy z nich dostanie trzy 45-minutowe odcinki, których akcja będzie dziać się w klaustrofobicznej przestrzeni policyjnego biura przesłuchań. W serialu zobaczymy m.in. Davida Tennanta, Hayley Atwell, Clare Hope-Ashitey, Nathalie Baye, Jérémie Reniera i Ninę Hoss.

Rozczarowani (sezon 2) – 20 września na Netfliksie

2. część serialu animowanego "Rozczarowani" już w piątek wyląduje na Netfliksie. Zobaczymy w niej, jak księżniczka Bean i Luci starają się odwrócić zaklęcie, które zamieniło mieszkańców Dreamlandu w kamień, i przy okazji przywrócić do życia swojego kompana Elfo. W tym celu będą musieli udać się do piekła, gdzie czeka ich spotkanie z szatanem we własnej osobie.

Ania, nie Anna (sezon 3) – 22 września w Kanadzie

Data premiery na razie tylko kanadyjska w telewizji CBC. Netflix złapał opóźnienie, a szkoda, bo na dalsze przygody "Ani, nie Anny" czekają miliony fanów na całym świecie. 3. sezon ma się zacząć od 16. urodzin tytułowej bohaterki. To ważny moment, który ją zainspiruje do poszukiwania informacji o swoich prawdziwych rodzicach i historii rodzinnej. To zaś będzie trudne dla Mateusza i Maryli, którzy będą musieli pogodzić się z faktem, że Ania może mieć życie poza Zielonym Wzgórzem.

REKLAMA