"Daybreak" udowadnia, że apokalipsa to czysta zabawa – zobaczcie zwiastun młodzieżowego serialu Netfliksa

"Daybreak" (Fot. Netflix)

Komiksowa jazda bez trzymanki, sceny jak z "Mad Maxa" i w samym środku tego szaleństwa nastolatek poszukujący swojej dziewczyny. Oto "Daybreak", nowy młodzieżowy serial Netfliksa.

Młodzież kontra koniec świata – takich seriali kilka już było, ostatnio choćby netfliksowe "The Society", w którym dzieciaki obudziły się w świecie bez rodziców. Ale nawet na tle produkcji już znanych "Daybreak", serial oparty na powieści graficznej Briana Ralpha, prezentuje się świeżo.

Daybreak – zwiastun serialu o apokalipsie

Netflix wypuścił zwiastun młodzieżowej produkcji, który wygląda jak szalony miks popkulturowy. Podczas gdy Matthew Broderick jako dyrektor szkoły rysuje przed dzieciakami świetlaną przyszłość, na ulicach zaczyna się prawdziwy koniec świata, zdaje się, że następujący po wybuchu nuklearnym. Po tym jak dorosłych załatwia wirus zombie, młodzież łączy się w grupki, prowadzące ze sobą walki o przetrwanie.

Ale "Daybreak" to nie tylko postapokaliptyczna komedia o nastolatkach, to też romantyczna historia 17-letniego chłopaka (Colin Ford, "Pod kopułą"), który szuka swojej dziewczyny w pogrążonej w wojnach młodzieżowych gangów Kalifornii.

Akcja serialu będzie dziać się w miasteczku Glendale, gdzie grasują gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej. Serial opowie o grupie ocalałych, którzy muszą sobie radzić w nowej rzeczywistości. Oficjalny opis obiecuje "po części sagę o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale".

Poza wymienionym duetem w obsadzie są Krysta Rodriguez jako nauczycielka biologii; Sophie Simnett jako Sam Dean, najpopularniejsza dziewczyna w szkole; Austin Crute jako "zamyślony samuraj" Wesley Fists; Alyvia Alyn Lind jako Angelica Green, wyjątkowo rozchwiana nastolatka o genialnym umyśle; Cody Kearsley jako Turbo Bro Jock, krwiożerczy przywódca gangu osiłków; Jeante Godlock jako jego prawa ręka, Mona Lisa i Gregory Kasyan jako Eli Cardashyan.

Twórcami serialu są Aron Eli Coleite ("Heroes", "Star Trek: Discovery") i Brad Peyton ("San Andreas").

Premiera Daybreak 24 października na Netfliksie

REKLAMA