"Daybreak" – młodzież kontra apokalipsa na Netfliksie. Zdjęcia sugerują, że to może być powiew świeżości

"Daybreak" (Fot. Netflix)

Czy jest nam potrzebny jeszcze jeden młodzieżowy serial o końcu świata? "Daybreak", który wygląda na zdjęciach jak telewizyjny "Mad Max", ma szansę udowodnić, że tak.

"Szkoła średnia to piekło – i tak było zanim apokalipsa zombie zamieniła każdą klikę w rywalizujące gangi, które zrobią wszystko, żeby przetrwać". Pod takim hasłem startuje "Daybreak", młodzieżowy serial Netfliksa oparty na powieści graficznej Briana Ralpha.

Daybreak – młodzieżowa apokalipsa na Netfliksie

Akcja postapokaliptycznego, łączącego w sobie różne gatunki serialu będzie dziać się w kalifornijskim miasteczku Glendale, gdzie grasują gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej. Serial opowie o grupie ocalałych, którzy muszą sobie radzić w nowej rzeczywistości. Oficjalny opis obiecuje "po części sagę o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale".

Daybreak serial Mad Max

"Daybreak", który z wyglądu najbardziej nam przypomina film "Mad Max: Na drodze gniewu", opowiadać będzie o świecie, gdzie dzieciaki muszą rządzić się same. Czyli trochę jak w "The Society", ale z innego powodu – tutaj dorosłych dopadł wirus, zamieniający ich w coś w stylu zombie. Głównym bohaterem będzie 17-letni chłopak, Josh Wheeler (Colin Ford, "Pod kopułą"), poszukujący swojej dziewczyny w postapokaliptycznej Kalifornii.

Daybreak serial Matthew Broderick

Matthew Broderick zagra dyrektora Glendale High School, Krysta Rodriguez pojawi się w roli nauczycielki biologii. Poza tym w obsadzie znajdują się Sophie Simnett jako Sam Dean, najpopularniejsza dziewczyna w szkole; Austin Crute jako "zamyślony samuraj" Wesley Fists; Alyvia Alyn Lind jako Angelica Green, wyjątkowo rozchwiana nastolatka o genialnym umyśle; Cody Kearsley jako Turbo Bro Jock, krwiożerczy przywódca gangu osiłków; Jeante Godlock jako jego prawa ręka, Mona Lisa i Gregory Kasyan jako Eli Cardashyan (nie z tych Kardashianów).

Twórcami serialu są Aron Eli Coleite ("Heroes", "Star Trek: Discovery") i Brad Peyton ("San Andreas").

Premiera Daybreak 24 października na Netfliksie

Daybreak serial Netflix

Daybreak serial kiedy premiera

Daybreak serial Netflix

REKLAMA