10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Kroniki Seinfelda" (Fot. NBC)

Netflix przejmie "Kroniki Seinfelda". Charlie Hunnam i Justin Theroux w nowych serialach Apple. "Brytania" wraca z 2. sezonem w listopadzie. A oprócz tego nowa rola Sophie Turner, 2. sezon "Sorry for Your Loss" i nie tylko.

1. Netflix przejmie Kroniki Seinfelda

Netfix straci "Przyjaciół", ale zyska od 2021 roku globalne prawa do "Kronik Seinfelda", sitcomu, który w USA jest równie kultowy co "Przyjaciele". Serial będzie dostępny na platformie przez aż pięć lat, za co według nieoficjalnych informacji Netflix zapłaci ponad 500 mln dolarów. Obecnie "Kroniki Seinfelda" w Polsce można zobaczyć na Amazon Prime Video.

2. Charlie Hunnam w nowym serialu Apple

Charlie Hunnam ("Synowie Anarchii") zagra główną rolę w "Shantaram", nowym serialu Apple opartym na książce Davida Roberts. Głównym bohaterem jest Lin, facet, który próbuje zgubić się w Mumbaju, uciekając z australijskiego więzienia. Odcięty od rodziny i znajomych, Lin znajduje nowe życie w slumsach, barach i podziemnym światku w Indiach. Scenariusz pisze Eric Warren Singer ("American Hustle"), producentem wykonawczym i reżyserem dwóch pierwszych odcinków jest Justin Kurzel ("Assassin's Creed"). Cały sezon ma liczyć 10 odcinków.

3. Justin Theroux w innym serialu Apple

Justin Theroux ("Pozostawieni") dostał główną rolę w "The Mosquito Coast", serialu Apple TV+ opartym na książce Paula Theroux (wujka Justina). Serial opowiadać będzie o losach wynalazcy idealisty, który zabiera swoją rodzinę do dżungli w Ameryce Środkowej, żeby zacząć nowe życie. Książka miała już adaptację filmową. W filmie z 1986 roku tę rolę grał Harrison Ford. Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Neil Cross ("Luther").

4. Sorry for Your Loss – zwiastun 2. sezonu

Serial z Elizabeth Olsen wraca 1 października na Facebooku.

5. Alexander Ludwig w serialu telewizji Starz

Alexander Ludwig ("Wikingowie") zagra brata Stephena Amella w serialu "Heels" o wrestlingu.

6. Sophie Turner w serialu platformy Quibi

Sophie Turner ("Gra o tron") i Corey Hawkins ("24: Legacy") pojawią się w serialu "Survive" platformy Quibi. Zagrają dwójkę ludzi, którzy przeżyli wypadek samolotowy w zaśnieżonych górach i rozpoczynają dalszą walkę o przetrwanie. Scenariusz serialu piszą Richard Abate ("Witches of East End") i Jeremy Ungar.

7. Constance Zimmer w 10. sezonie Shameless

Constance Zimmer ("UnReal") dostała rolę powracającą w 10. sezonie "Shameless". Zagra bogatą kobietę, którą Debbie spotka w hotelowym barze.

8. Shane Gillis zwolniony z SNL

Shane Gillis, komik zatrudniony przez "Saturday Night Live" na nowy sezon, stracił pracę, po tym jak wypłynęły jego rasistowskie i homofobiczne żarty.

9. The Walking Dead – animowana zapowiedź 10. sezonu

Premiera 10. sezonu TWD 7 października na kanale FOX, a tymczasem zobaczcie animowany zwiastun z Kharyem Paytonem (czyli serialowym Ezekielem) w roli narratora.

10. Brytania – data premiery i zdjęcia z 2. sezonu

"Brytania" wraca 7 listopada z 2. sezonem. Więcej zdjęć tutaj.

Brytania sezon 2 kiedy premiera

Brytania sezon 2 kiedy premiera

REKLAMA