Zwiastun "Raising Dion" Netfliksa zapowiada superbohaterski dramat, jakiego jeszcze nie było

"Raising Dion" (Fot. Netflix)

0

Serial superbohaterski i poruszający dramat rodzinny w jednym. "Rasing Dion" może być jedną z najciekawszych propozycji Netfliksa tej jesieni.

W jaki sposób kolejny superbohaterski serial mógłby zaoferować coś, czego jeszcze w tym gatunku nie widzieliśmy? Może, tak jak "Raising Dion" pokazać życie młodego superczłowieka z perspektywy wychowującej go samotnie matki.

Raising Dion – zwiastun serialu Netfliksa

Zgodnie z oficjalnym opisem Netfliksa serial „Raising Dion” opowiada historię kobiety o imieniu Nicole (Alisha Wainwright), która sama wychowuje syna, Diona (debiutujący Ja’Siah Young) po śmierci swojego męża, Marka (Michael B. Jordan, pełniący także rolę producenta wykonawczego).

Standardowe wyzwania wychowawcze stojące przed samotną mamą robią się jednak znacznie trudniejsze, gdy chłopiec zaczyna wykazywać tajemnicze zdolności rodem z filmów o superbohaterach. Nicole prosi więc o pomoc Pata (Jason Ritter), czyli najbliższego przyjaciela męża. Od tej pory razem dbają, by utrzymać sprawę w sekrecie, chronią Diona przed ludźmi pragnącymi wykorzystać jego umiejętności oraz próbują ustalić, skąd się one wzięły.

Rasing Dion – list miłosny do rodzicielstwa

"Raising Dion" oparty jest na powieści graficznej o tej samej nazwie autorstwa Dennisa Liu. Za scenariusz serialowej adaptacji opowiada Carol Barbee ("Touch"). Scenarzystka ujawniła, że tworząc serial myślała o nim jak o "liście miłosnym do matek i rodzicielstwa":

– Czasami różnica między zostaniem superbohaterem a superzłoczyńcą sprowadza się do tego, jak byłeś wychowany. Jak byłeś kochany... W oryginale Dennisa jest cytat, który uwielbiam: "W jaki sposób można wychować superbohatera? Najpierw sama musisz nim być".

Nikt nie czuje się wystarczająco zdolny do wychowywania dziecka. Uczysz się tego na błędach. Nicole ma dodatkową trudność w wychowywaniu dziecka z siłami, których sama nie ma i nie rozumie. Musi obronić Diona przed światem i świat przed Dionem. Ma za zadanie dowiedzieć się, co jej syn potrafi zrobić i jednocześnie pozwolić mu na to, aby mógł dorosnąć.

1. sezon tej nietypowej superbohaterskiej produkcji ma składać się z 9 odcinków.

Raising Dion pojawi się 4 października na Netfliksie