"Władca Pierścieni" wraca do Nowej Zelandii! Serial już wkrótce zacznie tam zdjęcia

"Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"

0

Śródziemie raz jeszcze będzie wyglądało jak Nowa Zelandia. Serialowy "Władca Pierścieni" powstanie tam, gdzie filmowa trylogia Petera Jacksona.

Śródziemie w serialowym "Władcy Pierścieni" ma szansę wyglądać, jak to, które znamy z wielkiego ekranu. Platforma ogłosiła, że zdjęcia do megaprodukcji opartej na podstawie twórczości Tolkiena powstaną w Nowej Zelandii, czyli dokładnie tam, gdzie Peter Jackson zrealizował oryginalną filmową ekranizację oraz trylogię "Hobbit".

Władca Pierścieni powstanie w Nowej Zelandii

Serial jest obecnie w fazie pre-produkcji, a zdjęcia do pierwszych odcinków mają ruszyć w najbliższych miesiącach. Informacje o tym, że nadchodzący "Władca Pierścieni" powstanie właśnie w Nowej Zelandii przekazali showrunnerzy serialu J.D. Payne i Patrick McKay:

– Szukając miejsca, w którym moglibyśmy ożywić na ekranie pierwotne piękno Drugiej Ery Śródziemia, wiedzieliśmy, że potrzebowaliśmy miejsca majestatycznego, z dziewiczymi lasami, wybrzeżami, górami, które jest zarazem domem dla światowej klasy studiów filmowych oraz wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekip. Z radością możemy oficjalnie potwierdzić Nową Zelandię jako dom dla naszego serialu na podstawie historii z "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena.

News o nadchodzącym starcie produkcji w Nowej Zelandii, Amazon dodatkowo opatrzył prostym, ale wymownym tweetem na koncie serialu:

Władca Pierścieni – o czym będzie serial?

Co na razie wiemy o serialu? Amazon potwierdził już, że jego akcja będzie rozgrywać się w Drugiej Erze. Okres trwający około 3500 lat obejmuje m.in. powstanie i upadek królestwa Númenoru, a wieńczy go pokonanie armii Saurona przez Ostatni Sojusz ludzi i elfów.

Poznaliśmy już także ekipę twórców serialu, w tym m.in. reżysera pierwszych dwóch odcinków – J.A. Bayonę, mającego na koncie choćby "Jurrasic World: Fallen Kingdom", czy "Siedem minut po północy". W obsadzie pojawią się na pewno Will Poulter ("Black Mirror: Bandersnatch") oraz australijska aktorka Markella Kavenagh ("Piknik pod Wiszącą Skałą").

Możemy już zacząć przygotowywać się na dłuższe spotkanie z nimi, jako że według ostatnich doniesień 1. sezon ma mieć nawet 20 odcinków. Na Amazon Prime Video zobaczymy go prawdopodobnie dopiero w 2021 roku.