"The Crown" – zwiastun 3. sezonu serialu Netfliksa. Zobaczcie przemianę młodej królowej w "starą prukwę"

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Młoda kobieta zamieni się w "starą prukwę" w 3. sezonie "The Crown". A przynajmniej tak podsumowuje sprawę Olivia Colman w pierwszym teaserze nadchodzących odcinków.

3. sezon "The Crown" oznacza ogromne zmiany w serialu. Wymieniona zostanie niemal cała obsada, na czele z królową. Elżbietę II do tej pory grała Claire Foy, teraz w tej roli będziemy oglądać Olivię Colman, laureatkę Oscara za "Faworytę".

The Crown – zwiastun 3. sezonu z Olivią Colman

Pierwsza zapowiedź nowych odcinków to jeden wielki żart z tej zmiany. Królowa ogląda i komentuje swój nowy portret, który pokazuje jej przemianę z młodej kobiety w "starą prukwę" ewentualnie "doświadczoną władczynię". Jak wolicie.

Zgodnie z oficjalnym opisem, w 3. sezonie "The Crown" królowa Elżbieta i jej rodzina walczą, by sprostać wyzwaniom dynamicznie zmieniającej się Wielkiej Brytanii. Od paranoi z czasów zimnej wojny, przez erę odrzutowców i wypraw w kosmos, entuzjazm lat 60. i pozostałości lat 70. – Elżbieta II i rodzina królewska muszą dostosować się do nowego, bardziej wyzwolonego, ale i bardziej burzliwego świata.

The Crown – kto jest kim w 3. sezonie?

Rolę księcia Filipa, męża Elżbiety, przejmie Tobias Menzies ("Terror", "Outlander"). Księżniczkę Małgorzatę będzie grać Helena Bonham Carter. Ben Daniels ("Egzorcysta") wcieli się męża Małgorzaty, Antony'ego Armstronga-Jonesa. Zmienią się także dzieci Elżbiety i Filipa – księcia Karola będzie grać Josh O'Connor, a księżniczkę Annę Erin Doherty. A jakby tego było mało, poznamy również nowego premiera Harolda Wilsona (Jason Watkins, "Being Human") i Camillę Shand, późniejszą Parker Bowles (Emerald Fennell, "Call the Midwife").

Wśród wydarzeń, które zostaną odtworzone, będzie m.in. dekolonizacja Afryki i Karaibów, narodziny księcia Edwarda (marzec 1964) i wzrost zainteresowania mediów Karolem, po tym jak został księciem Walii w 1969 roku. W tym roku startuje także produkcja 4. sezonu "The Crown", który pokaże rządy Margaret Thatcher (Gillian Anderson) i w którym zadebiutuje Emma Corrin w roli księżnej Diany.

3. sezon The Crown od 17 listopada na Netfliksie