Jak "Riverdale" pożegna Freda Andrewsa? Jest oficjalny opis pierwszego odcinka 4. sezonu

"Riverdale" (Fot. CW)

0

4. sezon "Riverdale" coraz bliżej, pora zatem otworzyć worek ze spoilerami. Jesteście ciekawi, w jakiej roli pojawi się Shannen Doherty i co wydarzy się w premierowym odcinku?

Nikt nie przewidział tragedii, która miała miejsce na początku marca bieżącego roku. Luke Perry był w trakcie kręcenia zdjęć do 3. sezonu "Riverdale", gdy doznał obszernego wylewu. Niestety, nigdy nie opuścił szpitala.

Twórca serialu i gający w nim aktorzy byli blisko związani z odtwórcą roli Freda, dlatego dali sobie chwilę, by potraktować temat we właściwy i godny sposób, co nie jest równoznaczne z tworzeniem scenariusza pod presją i w trakcie żałoby. Luke Perry, jak i grany przez niego Fred Andrews zostaną pożegnali w premierze 4. sezonu serialu.

Riverdale sezon 4 – co wydarzy się w In Memoriam?

Do tej pory dowiedzieliśmy się, że specjalny odcinek będzie nosił tytuł "In Memoriam" i wystąpi w nim Shannen Doherty, z którą Perry przyjaźnił się od czasów "Beverly Hills 90210".

– Jej obecność jest czymś, czego Luke chciał od 1. sezonu. Byli bardzo dobrymi przyjaciółmi, a kiedy przygotowywaliśmy ten odcinek, chcieliśmy, żeby był tak wyjątkowy, jak tylko jest to możliwe, dlatego poprosiliśmy Shannen, żeby odegrała kluczową i bardzo emocjonalną rolę. Przeczytała scenariusz i natychmiast powiedziała: "Tak". To naprawdę ważne – mówi showrunner serialu.

Telewizja CW opublikowała także oficjalny opis odcinka poświęconemu Perry'emu.

Pożegnanie Freda Andrewsa. Kiedy mieszkańcy Riverdale przygotowują się do zbliżającej się parady z okazji Dnia Niepodległości, Archie otrzymuje telefon, który na zawsze zmieni resztę jego życia. W odcinku wystąpią również Lili Reinhart, Camila Mendes, Cole Sprouse, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Mark Consuelos, Skeet Ulrich, Casey Cott, Charles Melton i Vanessa Morgan. Gabriel Correa nakręcił odcinek napisany przez Roberta Aguirre-Sacasę.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ekipy z serialu, duch Freda i jego optymizm mają być odczuwalne w "Riverdale" aż do finałowych chwil.

Riverdale – 4. sezon od 10 października na Netfliksie