10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Zwiastun 16. sezonu "Chirurgów". Erica Durance w crossoverze Arrowverse. Nowy projekt twórcy "You're the Worst". Jessica Lange nie chce wracać do "American Horror Story". A oprócz tego "Rzymskie dziewczyny", "Żmijowisko" i nie tylko.

1. Chirurdzy – zwiastun 16. sezonu

"Chirurdzy" wrócą 26 września z odcinkiem "Nothing Left to Cling to". Zobaczcie, jakie dramaty czekają nas tym razem.

2. Erica Durance w crossoverze Arrowverse

Erica Durance ponownie wcieli się w postać Lois Lane w tegorocznym crossoverze Arrowverse zatytułowanym "Crisis on Infinite Earths". W obsadzie już jest jej Superman ze "Smallville" – Tom Welling.

3. Mitch Pileggi i Cara Buono w 5. serii Supergirl

Cara Buono ("Stranger Things") i Mitch Pileggi ("Z Archiwum X") pojawią się w "Supergirl" w roli kosmitów.

4. Jackie Cruz w 3. sezonie Good Girls

Jackie Cruz ("Orange Is the New Black") dostała rolę powracającą w "Good Girls". Zagra samotną matkę i przyjaciółkę Beth, która nie ma pojęcia, że łączy je znacznie więcej, niż jej się wydaje.

5. Nominacje do międzynarodowych nagród Emmy

Listę nominowanych znajdziecie w Deadline. Jest na niej m.in. brytyjska "McMafia" i indyjskie "Sacred Games".

6. Rzymskie dziewczyny – zwiastun 2. sezonu

Włoski serial Netfliksa wraca 18 października z 2. sezonem.

7. Nowy projekt twórcy You're the Worst

Showtime zamówił pilot serialu dramatycznego "Spoonbenders" na podstawie książki Daryla Gregory'ego. To przekraczająca granice gatunków saga o The Amazing Telemachus Family, trupie magików – w której, tak się składa, są ludzie z prawdziwymi mocami magicznymi – i tragedii, która spotyka ich 25 lat później. Kiedy powracają stare długi i urazy, a do tego zaczyna ich szukać mafia i CIA, członkowie grupy zmuszeni są ponownie się spotkać. Serial pisze Stephen Falk, twórca "You're the Worst".

8. Jessica Lange nie chce już wracać do AHS

Jessica Lange nie planuje powrotu do "American Horror Story" w kolejnych sezonach. Aktorka mówi, że nie wie, czy chce budować od zera kolejną postać – w "Apokalipsie" pojawiła się, bo dostała możliwość zagrania ponownie Constance.

9. Powiększa się obsada 9-1-1: Lone Star

Ronen Rubinstein ("Dead of Summer") i Sierra McClain ("Mindhunter") dołączyli do stałej obsady "9-1-1: Lone Star". Rubinstein zagra strażaka, syna postaci Roba Lowe'a. McClain z kolei wcieli się operatorkę telefonu 9-1-1 i żonę strażaka granego przez Jima Parracka.

10. Żmijowisko – piosenka Pawła Domagały

Tej jesieni w Canal+ zadebiutuje serial kryminalny "Żmijowisko". Paweł Domagała gra jedną z głównych ról – Arka, ojca zaginionej nastolatki – a także nagrał piosenkę specjalnie dla serialu.

REKLAMA