"Wojna światów" przybywa do Europy XXI wieku. Znamy datę premiery nowej adaptacji powieści H.G. Wellsa

"Wojna światów" (Fot. FOX)

0

Klasyczna historia we współczesnym wydaniu. "Wojna światów" z Gabrielem Byrne'em i Elizabeth McGovern startuje już w październiku na FOX Polska.

Fani klasycznej powieści H.G. Wellsa mogą wkrótce spodziewać się nie jednej, a aż dwóch nowych adaptacji "Wojny światów". BBC jeszcze w tym roku pokaże wersję osadzoną w epoce edwardiańskiej z Rafe'em Spallem i Eleanor Tomlinson w rolach głównych, natomiast już w październiku FOX zaprezentuje uwspółcześnioną wersję klasyka. Tym razem "Wojna światów" rozegra się w Europie w XXI wieku.

Wojna światów – nowa adaptacja dzieła H.G. Wellsa

Historia "Wojny światów" zaczyna się, kiedy astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją, jednak nie okazuje się on przyjazny. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.

wojna światów fox kiedy premiera

Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie - kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Nowa "Wojna światów" ma być opowieścią o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami krwawej wojny. Szybko bowiem okazuje się, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku.

Twórcą 8-odcinkowego serialu jest Howard Overman ("Merlin", "Misfits"), który zapowiada serial jako "fascynujące studium ludzkiej natury":

– Gdyby jutro Ziemię zaatakowali kosmici, którzy zniszczyliby życie, jakie znamy, jak poradzilibyśmy sobie w nowej sytuacji? Co powiedziałoby to nam o innych ludziach, i przede wszystkim, o nas samych? – powiedział Overman.

Wojna światów fox kiedy premiera

Główne role w serialu "Wojna światów" grają Gabriel Byrne ("Dziedzictwo. Hereditary") i Elizabeth McGovern ("Downton Abbey"), a oprócz nich w obsadzie znaleźli się także Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix.

Wojna światów – kiedy premiera serialu FOX?

Serial będący wspólną produkcją FOX Networks Group i Canal+ zadebiutuje na antenie FOX Polska 31 października o 21:00 z dwuodcinkową premierą. Kolejne odcinki (po dwa) będą emitowane co tydzień. 1. sezon będzie się składał z ośmiu odcinków.