To oni są szansą na świeży start w 4. serii "This Is Us". Kim jest muzyk, żołnierka i inne nowe postacie?

"Tacy jesteśmy" (Fot. NBC)

Blake Stadnik, Jennifer Morrison i Asante Blackk grają nowe postacie w 4. sezonie "This Is Us". Kim oni są i co mówi twórca serialu na ich temat? Uwaga na spoilery z premiery.

"This Is Us" potrzebowało świeżej krwi i dokładnie to dostaniemy tej jesieni. W premierze 4. sezonu zostało przedstawionych kilka nowych postaci – tytułowych nieznajomych, którzy mają odegrać ważne role w życiu Pearsonów. Znany z zamiłowania do twistów serial wybiegł przy tym mocno w przyszłość, pokazując nam postać, której nie spodziewaliśmy się, w każdym razie nie w dorosłej wersji.

Tacy jesteśmy sezon 4 – kim jest nowy Jack?

To właśnie od niej zaczniemy nasz mały przegląd. Niewidomy młody muzyk jest pierwszą osobą, którą widzimy w odcinku "Strangers". Przechodzący kryzys twórczy chłopak idzie do lokalnej knajpki na śniadanie i spotyka kelnerkę o imieniu Lucy. W ciągu odcinka para zakochuje się w sobie, pobiera się i spodziewa się dziecka. I na tym nie koniec, bo on jeszcze robi karierę, śpiewając na końcu odcinka na wielkiej scenie. A my wciąż zastanawiamy się, kim on jest.

Właśnie wtedy "This Is Us" ujawnia swoją niespodziankę: ten chłopak to Jack, dorosły syn Toby'ego i Kate, a cała sekwencja z nim w roli głównej dzieje się w przyszłości (zamaskowanej równie sprytnie, co wątek Rebeki i Jacka w pilocie). Gra go 27-letni Blake Stadnik, który podobnie jak Jack widzi tylko rozmazane kształty.

Tacy jesteśmy sezon 4 Blake Stadnik

Stadnik, którego bardzo szczegółowo przedstawia TVLine, jest aktorem musicalowym. Do tej można go było zobaczyć w takich produkcjach, jak "42nd Street", "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street" i "Newsies". To jego pierwszy występ przed kamerą. A jak dostał pracę? Dan Fogelman, twórca "This Is Us", mówi, że szukał niewidomego aktora, który byłby zabawny, czarujący i sympatyczny, a do tego potrafił śpiewać. I znalazł.

W serialu Stadnik wykonał utwór "Memorized", który napisali Taylor Goldsmith (prywatnie mąż Mandy Moore) i serialowy kompozytor Siddarta Khosla. Występ został nagrany podczas przerwy w występie Chicago w The Greek Theatre w Los Angeles. Czy Jack jeszcze powróci? Oczywiście, taki jest plan. Ale są też pewne trudności. Jak mówi Fogelman, serial wybiega z tą historią mocno w przyszłość (dzieje się to ponad 10 lat po tym, jak widzimy chorą Rebekę), co "oznacza wyzwania produkcyjne". Czas spędzany z Jackiem będzie więc ograniczony.

Tacy jesteśmy sezon 4 – kim jest żołnierka?

Druga prawdopodobnie bardzo ważna postać, którą oglądamy, to Cassidy, żołnierka grana przez Jennifer Morrison ("Once Upon a Time"). Najpierw widzimy ją podczas misji, w czasie której giną ludzie. Potem spotykamy ją w domu, z rodziną, kiedy próbuje przystosować się do cywilnego życia, niepowodzenia topiąc w alkoholu. Jej małżeństwo (męża gra Nick Wechsler z "Zemsty") rozpada się po tym, jak uderza przypadkiem syna.

Tacy jesteśmy Jennifer Morrison  sezon 4

Kobieta szuka pomocy w ośrodku dla weteranów i wtedy spotyka Nicky'ego, wujka Wielkiej Trójki, który po pijaku wrzuca krzesło przez okno. Odtwórca tej roli, Griffin Dunne, został awansowany do stałej obsady, co oznacza, że będziemy go widywać prawie co tydzień. W kolejnym odcinku prawdopodobnie przyleci do niego Kevin i być może w ten sposób pozna Cassidy? Krążące latem teorie, że to może być przyszła żona Kevina i zarazem matka jego dziecka, wydają się bliskie spełnienia.

Tacy jesteśmy sezon 4 – Malik i jego rodzice

Trzecia bardzo ważna postać pojawia się w Filadelfii, gdzie przeprowadzili się Randall i Beth. To nastoletni tata imieniem Malik (Asante Blackk), któremu rodzice (Omar Epps i Marsha Stephanie Blake) pomagają wychowywać malutką córeczkę. Chłopak szuka łatwego sposobu na zarobienie pieniędzy na edukację dziecka, ale odwodzi go od tego ojciec, który mówi, żeby nie szedł tą drogą.

Nie wiemy, co się stało z matką dziewczynki i czy Malik obierze drogę na skróty, ale wiemy, że będzie mieć wiele wspólnego z Pearsonami. Koleżanka zapoznała go z Deją, dzięki czemu ta wróciła do domu cała uśmiechnięta. Wniosek? Prawdopodobnie patrzymy na jej przyszłego chłopaka, być może nawet męża.

Tacy jesteśmy sezon 4 Asante Blackk

Tacy jesteśmy sezon 4 – nowe postacie są istotne

Fogelman zapewnia, że nikt z tej trójki nie znalazł się w serialu przypadkiem, to wszystko postacie, ktore będą mieć "ogromny wpływ na życie naszej głównej rodziny".

– Oni są ogromną częścią tego sezonu. Nie pojawiają się tylko w jednym odcinku, to wychodzi znacznie dalej. I rozwija się powoli. Częścią mojego planu było ugruntowanie tych postaci, tak żebyśmy spotkali je w pewien sposób "czyste", poza polem widzenia rodziny Pearsonów. Dzięki temu jesteśmy teraz w środku ich historii, znamy ich i możemy wolno budować ich światy i patrzeć, jak wpłyną i zmienią życie Pearsonów. Jennifer i Asante są ogromną częścią fabuły w tym sezonie – mówi showrunner "This Is Us".

Jak dodaje, chciał przedstawić te postacie w taki sposób, bo tak działa życie: przypadkiem kogoś spotykasz w barze albo pracy i spędzasz z nim 30 lat. Albo ktoś cię uderzy w wypadku samochodowym i też zmienia całe twoje życie. A ponieważ ci ludzie będą ważni dla fabuły, Fogelman mówi, że zależało mu, abyśmy ich poznali i uznali za interesujących, zanim jeszcze skrzyżują ścieżki z Pearsonami.

REKLAMA