11 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Data premiery 2. sezonu "Bossa". Słaba oglądalność "Glee" po powrocie, dobra oglądalność finału 3. sezonu "Justified". A poza tym "Breaking In", "30 Rock", "Pamiętniki wampirów".

1. Już wiemy, kiedy wróci "Boss". 2. sezon "Bossa", serialu stacji Starz o śmiertelnie chorym polityku, z Kelseyem Grammerem w roli głównej, ruszy znacznie szybciej niż mogliśmy się spodziewać - czyli 17 sierpnia.

2. Fatalna oglądalność "Glee". Matt Bomer nie pomógł, kwietniowy powrót "Glee" do udanych nie należał. Odcinek "Big Brother" obejrzało 6,7 mln Amerykanów, przy współczynniku 2,7. To spadek o 15%. We wtorkowy wieczór rządziło CBS z "NCIS" i "NCIS: Los Angeles". Wciąż fatalnie ogląda się "Cougar Town" (4,96 mln, współczynnik 1,5), niezbyt dobrze radzi sobie też "Body of Proof" (10,17 mln, ale tylko 1,9 we współczynniku), które co prawda wygrywa z "Unforgettable" (9,48 mln i 1,8) - co jest marną pociechą dla ABC.

3. "Breaking In" wylatuje z ramówki FOX-a. Wygląda na to, że tym razem to już naprawdę koniec. "Breaking In" właśnie wyleciało z wtorkowej ramówki FOX-a. Stacja w zamian będzie puszczać więcej "New Girl". Ostatnie trzy odcinki serialu Christiana Slatera zostaną wyemitowane w późniejszym terminie. Czyli pewnie latem albo nigdy.

4. "Świat wg Bundych" znów w TV. Z okazji 25-lecia stacji FOX ponownie wyemituje w niedzielę 22 kwietnia pilota "Świata wg Bundych". Po raz pierwszy pilot "Bundych" zaprezentowany był w telewizji FOX 5 kwietnia 1987 roku.

5. Dobry wynik finału "Justified". Finał 3. sezonu "Justified" miał całkiem niezłą oglądalność: odcinek zobaczyło 2.7 mln widzów, przy współczynniku 1,4. To więcej niż zeszłoroczny finał i o 25% więcej niż poprzedni odcinek 3. sezonu.

6. Alec Baldwin jednak opuszcza "30 Rock"? Na Twitterze Aleca Baldwina pojawił się wpis następującej treści: Myślę, że w samą porę opuszczam NBC. Ponieważ na razie nie wiadomo nic o planach zakończenia serialu czy też odejścia Baldwina (rok temu chciał odchodzić, potem zarzekał się, że zostanie), jest to niewątpliwie ciekawa sprawa. Miejmy nadzieję, że wszystko wyjaśni się wkrótce.

7. Nowy plakat "Pamiętników wampirów". CW zaprezentowało nowy plakat "Pamiętników wampirów" na May Sweeps. Finał już blisko, więc zapewne z tego plakatu możemy domyślić się czegoś na temat ostatnich odcinków tego sezonu. Domyślacie się czegoś?

8. Mike z "Gotowych na wszystko" na nową pracę. James Denton, czyli serialowy Mike, przeprowadza się do Cleveland. Dentona zobaczymy w "Hot in Cleveland", w odcinku z 16 maja. Zagra faceta, który może zostać nową miłością Joy (Jane Leeves).

9. Robet Kirkman sprzedał serial stacji AMC. Producent i scenarzysta "The Walking Dead", Robert Kirkman, sprzedał właśnie telewizji AMC dramat kryminalny "Thief of Thieves". Serial opowiadać będzie o prawdziwym mistrzu wśród złodziei, który próbuje pogodzić się z żoną i synem oraz wejść na ścieżkę prawa. Odkrywa jednak, że jest uzależniony od emocji związanych z kradzieżą. Postanawia więc, że od tej pory będzie okradał tylko złodziei. Twórca zapowiada, że serial będzie pokazywał człowieczeństwo wszystkich postaci, przede wszystkim przestępców.

10. W lipcu 2. sezon "Web Therapy". 2 lipca na antenę stacji Showtime powraca "Web Therapy" z Lisą Kudrow w roli głównej. W tym roku w gości wpadną takie gwiazdy, jak Meryl Streep, Conan O'Brien, Molly Shannon, Selma Blair, Minnie Driver, Rosie O’Donnell, a także David Schwimmer (czyli Ross z "Przyjaciół"), który wystąpi czterech odcinkach sezonu. Dzień wcześniej, czyli 1 lipca, ruszą nowe sezony "Trawki" i "Episodes".

11. Harrelson i McConaughey w serialu o policjantach. Woody Harrelson i Matthew McConaughey zagrają główne role w 8-odcinkowym serialu "True Detective", który jest szykowany dla kablówek. Produkcja ma opowiadać będzie o dwóch detektywach (w tych rolach ww. panowie), którzy od 1995 ścigali seryjnego mordercę w Luizjanie. Sprawa powraca w 2012 roku. Dla McConaugheya będzie to pierwsza duża rola w serialu.

REKLAMA