"Misery" przybywa do "Castle Rock" w zwiastunie 2. sezonu. Jak wypada Lizzy Caplan w roli psychopatki?

"Castle Rock" (Fot. Hulu)

0

Miasteczko Castle Rock zyska w 2. sezonie nową mieszkankę, która narobi sporo zamieszania. Zobaczcie zwiastun, w którym króluje Lizzy Caplan jako Annie Wilkes, pielęgniarka z "Misery".

1. sezon "Castle Rock", serialu opartego na motywach powieści Stephena Kinga, okazał się wielkim hitem i wszystko wskazuje na to, że drugi pójdzie w jego ślady. Tyle że tym razem nasza uwaga skupi się nie na grupce bohaterów, a na jednej bohaterce, na dodatek świetnie znanej w starszej wersji.

Castle Rock – zwiastun 2. sezonu w stylu Misery

Tegoroczna seria "Castle Rock" będzie nawiązywać do "Misery" i przedstawi na nowo Annie Wilkes, pielęgniarkę z piekła rodem, którą znamy przede wszystkim z oscarowej kreacji Kathy Bates z filmu "Misery" z 1990 roku. Tyle że w tej wersji będzie ona znacznie młodsza. Jak czytamy w oficjalnym opisie 2. sezonu "Castle Rock", Lizzy Caplan ("Masters of Sex") zagra w serialu "początkującą psychopatkę".

Pełny zwiastun wprowadza nas na nowo w świat "Castle Rock", pokazując, ile zamieszania i kłopotów spowoduje przeprowadzka Annie i jej córki (Elsie Fisher, "Eighth Grade") do tytułowego miasteczka. Podczas gdy Annie ucieka przed FBI po popełnieniu morderstwa, w Castle Rock zaczyna wrzeć konflikt między wojującymi klanami i nikt nie jest szczęśliwy z powodu przybycia nowych mieszkanek.

W serialu zagrają także Tim Robbins ("Skazani na Shawshank"), Robin Weigert ("Wielkie kłamstewka"), Sarah Gadon ("Alias Grace"), Alison Wright ("The Americans") i Greg Grunberg ("Heroes").

Castle Rock sezon 2 – kiedy premiera?

Składający się z 10 odcinków 2. sezon "Castle Rock" startuje 24 października w HBO O. Tego dnia w serwisie pojawią się odcinki 1-3, kolejne będą dodawane co tydzień po godz. 9:00.