Mocny powrót i zarazem nowa twarz w "The Affair". Zobaczcie zapowiedź kolejnego odcinka finałowej serii

"The Affair" (Fot. Showtime)

0

"The Affair" coraz śmielej sobie poczyna w wątku dziejącym się w przyszłości. W kolejnym odcinku możemy spodziewać się nowego aktora, ale w dobrze znanej roli. Zobaczcie spoilerowy zwiastun.

Finałowy sezon "The Affair" to specyficzna hybryda z akcją częściowo osadzoną w naszych czasach, a częściowo w 2053 roku. To właśnie wtedy dorosła Joanie (Anna Paquin), córka Alison (Ruth Wilson) i Cole'a (Joshua Jackson), wraca do Montauk i zaczyna podejrzewać, że coś jest nie tak z oficjalną wersją historii o śmierci matki.

The Affair sezon 5 – dorosła Joanie spotyka Bena

W najnowszym odcinku, w całości poświęconym wątkowi dziejącemu się w przyszłości, zobaczyliśmy, jak Joanie przypomina sobie Bena (Ramón Rodríguez), chłopaka Alison, którego ta poznała niedługo przed śmiercią. Dowiedzieliśmy się także, że Ben wcześniej był aresztowany za pobicie. Joanie już poskładała wszystkie elementy w całość, kolejnym krokiem jest odnalezienie Bena i stawienie mu czoła.

Zwiastun kolejnego odcinka pokazuje, że dokładnie to nas czeka w najbliższej przyszłości. Zmieni się tylko aktor – starszego Bena, który pojawi się w odcinku nr 7, zagra znany z "Brzyduli Betty" Tony Plana. Joanie próbuje go podejść, mówiąc, że cierpi na PTSD, ale on szybko ją rozpoznaje jako córkę Alison. A potem zaczyna robić się naprawdę niebezpiecznie.

Czy Joanie ujdzie z życiem po spotkaniu z mordercą swojej matki? Czy Ben odpowie za zabójstwo? Czy w świecie z 2053 roku – w którym najwyraźniej każdy może sobie poczytać akta dawnych spraw na opuszczonych posterunkach policji – jest szansa na sprawiedliwość za coś, co wydarzyło się ponad 30 lat wcześniej?

Czy w "The Affair" zobaczymy, jak świat się kończy i tylko rodzina Joanie przeżywa dzięki truskawkom? I gdzie są Helen i Noah w latach 50.? Do końca zostało jeszcze pięć odcinków, które, miejmy nadzieję, odpowiedzą na te i inne pytania.

Nowe odcinki The Affair w poniedziałki w HBO GO