7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Don't Trust the B–– in Apartment 23" (Fot. ABC)

"Don't Trust the B–– in Apartment 23" (Fot. ABC)

Francuska aktorka w "American Horror Story". Niezły start "Don't Trust the B–– in Apartment 23". Koniec "30 Rock" bliski. A poza tym "The Big Bang Theory", "Rookie Blue", nowości.

1. Kto zagra tatę Bernadette w "TBBT"? W ostatnich odcinkach 5. sezonu "The Big Bang Theory" pojawi się ojciec Bernadette, były policjant. Zagra go znany m.in. z "Grace Under Fire" i "Justified" Casey Sander. Po raz pierwszy zobaczymy go w odcinku z 3 maja, "The Launch Acceleration". W odcinku tym misja kosmiczna Howarda zostanie odłożona, a jej nowa data będzie kolidować z datą jego ślubu z Bernadette.

2. HBO wrzuca do sieci nowości - "Girls" i "Veep". Dwie premierowe komedie HBO, "Veep" i "Girls" będą udostępnione internautom na takich platformach, jak HBO.com, YouTube, DailyMotion czy TV.com. "Girls" rusza w USA 15 kwietnia, a "Veep" 22 kwietnia. O ich premierze w Polsce na razie nic nie wiadomo.

3. Koniec "30 Rock" jest bliski. Obecnie NBC emituje 6. sezon "30 Rock", ale Tina Fey powiedziała, że koniec serialu już widać na horyzoncie. Odniosła się w ten sposób do tweeta Aleca Baldwina, który napisał, że opuszcza NBC w samą porę. Wg Tiny Fey chodziło mu tylko o to, że "30 Rock" nieuchronnie zbliża się do końca. I ona, i Baldwin mają jeszcze kontrakty na 7. sezon. Skoro już przy "30 Rock" jesteśmy: TVLine podaje, że w odcinku live z 26 kwietnia wystąpi Danny Glover ("Community") jako młodszy Tracy Jordan.

4. Francuska aktorka w 2. sezonie "American Horror Story". Lizzie Brochere dostała rolę w 2. sezonie "American Horror Story". Chodzi o rolę, o której już pisaliśmy - w stylu bohaterki granej przez Angelinę Jolie z filmu "Przerwanej lekcji muzyki". Postać ma być naprawdę szalona i stanowić mocną przeciwniczkę dla głównej bohaterki 2. sezonu, którą zagra Jessica Lange.

5. Niezły start "Don't Trust the B–– in Apartment 23". Nowa komedia ABC z Krysten Ritter w roli głównej wystartowała z całkiem niezłą jak na midseason, choć nie rewelacyjną oglądalnością. Premierowy odcinek zobaczyło 7 mln Amerykanów (wysoki współczynnik 2,9). Inne środowe komedie ABC też oglądały się tak sobie: najnowszy odcinek "The Middle" zobaczyło również 7,04 mln osób (ale tylko 2,1 we współczynniku), "Suburgatory" 6,1 mln (2,1 we współczynniku), a najlepiej jak zwykle wypadło "Modern Family" (10,25 mln i współczynnik 4,1). W NBC dołuje "Best Friends Forever" - wynik 2,9 mln i 0,9 jest dość fatalny.

6. "Sabrina, nastoletnia czarownica" w kinach. Pamiętacie Melissę Joan Hart w roli Sabriny, nastoletniej czarownicy? Serial był oparty na komiksie z lat 60., na nim też będzie opierał się film przygotowywany przez Sony Pictures. Film będzie opowieścią o superbohaterce, która musi pogodzić życie zwyczajnej dziewczyny z nadzwyczajnymi mocami.

7. Co w 3. sezonie "Rookie Blue"? 24 maja w ABC startuje 3. sezon "Rookie Blue" ("Nowe gliny"). W nowym sezonie dominującym wątkiem staną się historie miłosne - jedne będą się kończyć, inne zaczynać. Na pewno nie rozwinie się romans Dova Epsteina (Gregory Smith) i Gail Pecka (Charlotte Sullivan). Wiadomo, że pojawi się nowy rekrut, NickCollins (Peter Mooney, znany z takich produkcji jak "Camelot", "Murdoch Mysteries"). Poza tym będzie awans i poznamy mamę Andy McNally. 1. sezon "Nowych glin" można teraz oglądać codziennie rano i nocą na kanale 13th Street Universal.