"Fleabag" będzie w TVN Style. Ale po tytule nigdy byście nie zgadli, o jaki serial chodzi

"Fleabag" (Fot. BBC)

0

TVN pokaże obsypaną nagrodami "Fleabag", która jest jednym z najlepszych seriali tego roku. I wszystko byłoby super, gdyby nie tytuł, dobitnie pokazujący, za kogo stacja uważa swoich widzów.

W serwisie Press pojawiła się dzisiaj bardzo dobra wiadomość: TVN Style pokaże wielokrotnie u nas chwalony brytyjski serial "Fleabag" Phoebe Waller-Bridge.

Fleabag jako Współczesna dziewczyna w TVN Style

Premiera będzie miała miejsce 5 października o godz. 00:25 (w nocy z piątku na sobotę), co samo w sobie już jest zastanawiające. Kto w tym czasie ogląda TVN Style i czy aby na pewno to jest właściwe miejsce w ramówce dla produkcji, która była największą sensacją tegorocznego rozdania Emmy? Zwłaszcza że jest to jej telewizyjny debiut w Polsce – do tej pory "Fleabag" można było oglądać tylko na Amazon Prime Video, który nie jest w naszym kraju tak popularny jak Netflix.

Poza tym z programu telewizyjnego nie macie szans dowiedzieć się, że chodzi o tę "Fleabag", o której wszyscy mówili we wrześniu. Hitowy serial będzie figurował pod nijakim polskim tytułem "Współczesna dziewczyna", który śmiało mógłby znaleźć się na szczycie naszej listy najgorszych tłumaczeń tytułów seriali.

Fleabag – o czym jest ten serial?

"Fleabag" oznacza coś pomiędzy włóczęgą a zapchlonym psem, co idealnie pasuje do tragikomicznej bohaterki granej przez Phoebe Waller-Bridge. Owszem, jest ona "współczesną dziewczyną" – taką, która mieszka w wielkim mieście, wychodzi wieczorami z domu i bardzo swobodnie podchodzi do seksu – ale nie o to tutaj chodzi. To dziewczyna, której życie dało w kość i dla której przygodny seks stanowi sposób na wypełnienie krzyczącej pustki.

"Fleabag" to studium traum, poplątanych relacji międzyludzkich, skomplikowanych rodzinnych konfliktów i problemów, których nie rozwiąże jedna sesja u terapeuty. Serial inteligentny, po brytyjsku sarkastyczny i bardzo daleki w swojej wymowie od tego, co oznacza tytuł "Współczesna dziewczyna".

Jeśli jeszcze go nie znacie, koniecznie obejrzyjcie. A wcześniej zapoznajcie się z naszą recenzją "Fleabag". 2. sezon, jeszcze świetniejszy od pierwszego, otrzymał sześć nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego, najlepszej aktorki komediowej (Phoebe Waller-Bridge), a także za scenariusz i reżyserię.

Fleabag pod oryginalnym tytułem znajdziecie na Prime Video