Jak powstawały efekty specjalne w 3. sezonie "Stranger Things"? Zobaczcie świetne klipy zza kulis

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Eksplodujące szczury, wielkie centrum handlowe oraz potwory nie z tego świata. Zobaczcie, jak tworzono efekty specjalne w 3. sezonie "Stranger Things".

Jeśli zastanawialiście się jak dużo z tego, co widzicie na ekranie w "Stranger Things" jest efektem pracy twórców efektów specjalnych, Rodeo FX ma dla was odpowiedź. Firma pracująca przy hicie Netfliksa wypuściła klipy pokazujące różne etapy pracy nad scenami z udziałem komputerowych efektów.

Stranger Things – jak powstały efekty specjalne

W serii trzech filmików możecie zobaczyć, jak od projektu graficznego przez proste animacje dostaliśmy na ekranie efekt końcowy. Pierwszy z nich pokazuje przede wszystkim, jak stworzono armię eksplodujących szczurów oraz jak niektóre miejsca w serialu musiały być wspomagane pracą animatorów:

Drugi "rozdział" przypomina pamiętne spotkanie bohaterów z potworami w szpitalu Hawkins. I to właśnie firmie Rodeo FX możemy podziękować za to, że widok rozpadających się ciał ludzi, które potem przybierają formę stwora z Drugiej Strony wygląda nawet bardziej przerażająco niż brzmi:

Rodeo FX zostawiło najlepsze na sam koniec. Ostatni klip prezentuje największą gwiazdę efektów specjalnych 3. sezonu, czyli Łupieżcę umysłów. A przy okazji pokazuje, jak umiejętnie aktorzy radzili sobie na planie grając "z powietrzem":

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA