Zwiastun 4. sezonu "Riverdale" zapowiada pożegnanie z tatą Archiego, powrót do szkoły i wątek superbohaterski

0

Jeśli czegoś jeszcze w "Riverdale" nie było, będzie w 4. sezonie. Pełny zwiastun to miszmasz pomysłów: jest emocjonalny pogrzeb, wątki szkolne, a także Archie szykujący się do ratowania świata.

Tej jesieni sprawy w "Riverdale" staną się jeszcze bardziej skomplikowane niż do tej pory. Zwiastun 4. sezonu, który został zaprezentowany na nowojorskim Comic-Conie, to miks tysiąca pomysłów. Jest tu i trochę "Plotkary", i potencjalny serial superbohaterski, i klasyczny (melo)dramat szkolny.

Riverdale sezon 4 – co zapowiada zwiastun serialu?

Wszystko zaczyna się od wiadomości o śmierci ojca Archiego, Freda, którego grał zmarły w marcu Luke Perry. Rudzielec jest w szoku ("Boli mnie, że nie pożegnałem się z nim" – mówi w zwiastunie), z którego zaczyna wychodzić, poszukując kolejnych sposobów na uczczenie pamięci taty. Wszystko wskazuje na to, że jednym z nich będzie przemiana w zamaskowanego mściciela – obcisłe wdzianko już czeka na Archiego, potrzeba jeszcze tylko maski.

Zwiastun zapowiada także powrót do szkoły, przy czym w przypadku Jugheada to będzie nie liceum Riverdale, a elitarna szkoła z internatem. Podczas gdy Jug zostanie wciśnięty w mundurek, jego przyjaciele pokażą nam, co można robić w klasie maturalnej: otwierać środek kultury dla trudnej młodzieży, odwiedzać tatę w więzieniu w blond peruce i oczywiście uprawiać seks. Duuużo seksu.

Showrunner serialu, Roberto Aguirre-Sacasa, obiecuje, że wrócą cheerleaderki i drużyna futbolowa. To ostatnia szansa na takie atrakcje – za rok, jak zauważa Betty, wszyscy będą już szykować się do wyjazdu na studia (jeśli przeżyją).

Riverdale sezon 4 – pojawi się siostra Veroniki

Podczas nowojorskiego Comic-Conu ekipa "Riverdale" potwierdziła krążące domysły, że Hermosa (Mishel Prada), prywatna detektywka, która przyjedzie do miasteczka z Miami, to starsza siostra Veroniki, równie dobra w knuciu co jej tata i jeszcze bardziej niebezpieczna.

Już wcześniej poinformowano, że główną osią fabuły nowej serii "Riverdale" ma być zniknięcie Jugheada, zasygnalizowane w finale 3. serii. Nie wiemy, w którym momencie dokładnie momencie 4. sezonu chłopak zniknie, ale jego wątek ma być wprowadzeniem nieco innej formuły do "Riverdale". Serial nigdy wcześniej nie wybiegał tak daleko w przyszłość i nie pokazywał widzom fragmentów wydarzeń z następnych odcinków.

4. sezon Riverdale od 10 października na Netfliksie