"Daybreak" – pełny zwiastun zapowiada młodzieżowego "Mad Maxa" w świecie jak z "The Society"

"Daybreak" (Fot. Netflix)

Co by było, gdyby wszyscy dorośli zamienili się w zombie? Jeśli wierzyć "Daybreak", świat zamieniłby się w szaloną imprezownię, w której nie przetrwasz, jeśli nie znajdziesz własnego plemienia.

"Jak się żyje po apokalipsie? Super! Nie ma już zasad, bo dorośli zamienili się w żywe trupy" – mówi Josh Wheeler (Colin Ford, "Pod kopułą"), główny bohater "Daybreak", który nigdy nie był popularnym dzieciakiem. Teraz nie musi się tym przejmować.

Daybreak, czyli apokalipsa w komediowym wydaniu

Akcja serialu Netfliksa będzie dziać się w miasteczku Glendale, gdzie grasują gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej. Serial opowie o grupie ocalałych, którzy muszą sobie radzić w nowej rzeczywistości. Netflix obiecuje "po części sagę o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale".

A w centrum będzie historia naszego Josha, 17-letniego chłopaka, który szuka swojej dziewczyny w pogrążonej w wojnach młodzieżowych gangów Kalifornii.

W obsadzie jest też Matthew Broderick w roli dyrektora szkoły; Krysta Rodriguez jako nauczycielka biologii; Sophie Simnett jako Sam Dean, najpopularniejsza dziewczyna w szkole; Austin Crute jako "zamyślony samuraj" Wesley Fists; Alyvia Alyn Lind jako Angelica Green, rozchwiana nastolatka o genialnym umyśle; Cody Kearsley jako Turbo Bro Jock, krwiożerczy przywódca gangu osiłków; Jeante Godlock jako jego prawa ręka, Mona Lisa i Gregory Kasyan jako Eli Cardashyan.

Twórcami serialu, opartego na powieści graficznej Briana Ralpha, są Aron Eli Coleite ("Heroes", "Star Trek: Discovery") i Brad Peyton ("San Andreas").

Premiera Daybreak 24 października na Netfliksie

REKLAMA