"Castle Rock" zaprasza na przejażdżkę pełną easter eggów. Zobaczcie nietypową zapowiedź 2. sezonu serialu

"Castle Rock" (Fot. Hulu)

Każdy sezon "Castle Rock" to przygoda pełna niespodzianek dla fanów Stephena Kinga. Zobaczcie nowy teaser – przejażdżkę autem wypakowaną easter eggami z twórczości mistrza grozy.

Castle Rock już za dwa tygodnie otworzy swoje bramy po raz drugi, zapraszając do świata pełnego odniesień do kultowych powieści Stephena Kinga. Czego możemy się spodziewać poza historią inspirowaną "Misery"? Tego tak do końca nie wiemy, ale najnowszy teaser sugeruje, że wszystkiego.

Castle Rock – teaser wypakowany easter eggami

To bardzo nietypowa zapowiedź serialu, na którą warto poświęcić czas, zwłaszcza jeśli dobrze zna się twórczość Kinga. Przez prawie kwadrans bierzemy udział w przejażdżce autem, które spokojnie toczy się przez las po opuszczeniu Castle Rock. Na końcu jest niespodzianka, ale jeszcze ciekawsze jest to, co się dzieje po drodze, czyli fragmenty programów radiowych, lokalne biznesy, operowa aria etc.

Teaser jest wypakowany odniesieniami m.in. do "Miasteczka Salem", "Martwej strefy", "Misery" czy "Smętarza dla zwierzaków", a charakterystyczna muzyka pochodzi ze "Skazanych na Shawshank". Pełną listę odniesień, które pojawiają się w teaserze, znajdziecie tutaj – i jest to lista, która robi wrażenie.

Castle Rock – o czym będzie 2. sezon serialu?

2. sezon "Castle Rock" będzie nawiązywać do "Misery" i przedstawi na nowo Annie Wilkes, pielęgniarkę z piekła rodem, którą znamy przede wszystkim z oscarowej kreacji Kathy Bates z filmu "Misery" z 1990 roku. Tyle że w tej wersji będzie ona znacznie młodsza. Jak czytamy w oficjalnym opisie 2. sezonu "Castle Rock", Lizzy Caplan ("Masters of Sex") zagra w serialu "początkującą psychopatkę".

Zobaczymy ją, jak przyjeżdża razem z córką (Elsie Fisher, "Eighth Grade") do tytułowego miasteczka. Podczas gdy Annie ucieka przed FBI po popełnieniu morderstwa, w Castle Rock zaczyna wrzeć konflikt między wojującymi klanami i nikt nie jest szczęśliwy z powodu przybycia nowych mieszkanek.

W serialu zagrają także Tim Robbins ("Skazani na Shawshank"), Robin Weigert ("Wielkie kłamstewka"), Sarah Gadon ("Alias Grace"), Alison Wright ("The Americans") i Greg Grunberg ("Heroes").

Castle Rock sezon 2 – kiedy premiera?

Składający się z 10 odcinków 2. sezon "Castle Rock" startuje 24 października w HBO GO. Tego dnia w serwisie pojawią się odcinki 1-3, kolejne będą dodawane co tydzień po godz. 9:00.

REKLAMA