Apple TV+ tworzy "Masters of the Air" – ostatnią część trylogii od twórców "Kompanii braci" i "Pacyfiku"

"Pacyfik" (Fot. HBO)

Steven Spielberg i Tom Hanks dokończą swoją serialową trylogię o II wojnie światowej, ale już nie w HBO. Kontynuacja "Kompanii braci" i "Pacyfiku" będzie serialem Apple TV+.

Czy na horyzoncie właśnie ukazał się przyszły zdobywca nagrody Emmy za najlepszy miniserial? Po tym, jak "Kompania braci" i "Pacyfik" zdobyły statuetki w 2002 i 2010, jej producenci Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzmann łączą siły raz jeszcze, aby stworzyć ostatnią część trylogii o II wojnie światowej". "Masters of the Air" nie zobaczymy jednak w HBO, ale w Apple TV+.

AppleTV+ tworzy kontynuację Kompanii braci

Nowy serial platformy debiutującej 1 listopada oparty będzie na książce "Masters of the Air: America’s Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany" Donalda L. Millera i opowie historię amerykańskiej Ósmej Armii Powietrznej zwanej "The Mighty Eighth". Scenarzystą miniserialu będzie John Orloff, który ma na swoim koncie m.in. scenariusze do "Kompanii braci".

kompania braci pacyfik kontynuacja

"Masters of the Air", podobnie jak poprzednie seriale z trylogii o II wojnie światowej, planowane było dla HBO, jednak stacja ostatecznie zdecydowała się nie kontynuować projektu. Serial znalazł nowy dom na Apple TV+, które buduje swoją bibliotekę, stawiając przede wszystkim na widowiskowe projekty od największych nazwisk w Hollywood, choćby nagrodzonego Oscarem za "Romę" Alfonso Cuaróna, z którym właśnie podpisano umowę na wyłączność.

Dla Apple "Masters of the Air" będzie już drugim serialem od Spielberga po "Amazing Stories" i juz widać, że dla tego twórcy platforma nie pożałuje pieniędzy na nadchodzący serial. Składający się z 9 odcinków sezon ma kosztować 200 milionów dolarów, czyli tak jak "Kompania braci" i "Pacyfik" uplasuje się na liście najdroższych telewizyjnych produkcji wszech czasów.

Kompania braci i Pacyfik dostępne są w HBO GO

REKLAMA