Nasz top 10: Najlepsze seriale września 2019 roku

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Witamy serialową jesień, czyli powroty m.in. "American Horror Story", "Dobrego Miejsca" i "Kronik Times Square". Oto najlepsze naszym zdaniem seriale września.

10. American Horror Story (powrót na listę)

American Horror Story: 1984 teoria Brooke

"American Horror Story: 1984" (Fot. FX)

Nasze zestawienie otwiera "American Horror Story: 1984", campowy slasher w fenomenalnej oprawie w stylu lat 80., z przerysowanymi postaciami, sporą dawką dystansu do siebie i licznymi niespodziankami fabularnymi. Ryan Murphy bawi się konwencją, kpi ze schematów i puszcza oczka do widzów, jednocześnie wciągając nas w grę, której zasady tylko na początku wydają się oczywiste.

Serial wygląda i brzmi rewelacyjnie, zabierając nas do czasów, kiedy królował kicz, pastelowe wdzianka do aerobiku i ogromne fryzury. O ile pilot mniej przeraża, a bardziej cieszy oczy, oscylując gdzieś pomiędzy pastiszem kina grozy a kolorowym teledyskiem, potem proporcje zmieniają się i robi się z tego pełnoprawny slasher ze zwrotami akcji, które nie tak łatwo przewidzieć.

Niezależnie od tego, jak potoczy się ten sezon "American Horror Story", trzeba przyznać, że pierwsze odcinki robią świetne wrażenie, które dodatkowo podsycają teorie fanowskie, jak ta o Brooke Thompson, bohaterce Emmy Roberts. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA