Scenarzyści "Stranger Things" zdradzają wskazówki na temat 4. sezonu. Do jakich filmów będą odniesienia?

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Prace nad scenariuszem 4. sezonu "Stranger Things" już trwają, a my mamy pierwszą porcję wskazówek w postaci tytułów filmów, do których odniosą się nowe odcinki serialu.

Nie tylko ekipa scenarzystów "Lucyfera" wrzuca na Twittera spoilery dla wygłodniałych fanów. Twórcy "Stranger Things" poszli tą samą drogą, ujawniając, jakimi filmami będzie inspirowany 4. sezon serialu.

Stranger Things sezon 4 – inspiracje filmowe

A to dopiero początek większej akcji. Co tydzień w piątki – w ramach Video Store Fridays – ma być prezentowana kolejna piątka tytułów filmów na Twitterze. Na dzień dobry ujawniono "Tajemnicę spalonego domu", "Fisher Kinga", "Szaloną wyprawę Billa i Teda", "Masz wiadomość" i "Zwyczajnych ludzi".

Choć 4. sezon "Stranger Things" będzie dziać się w latach 80. (prawdopodobnie w 1986 roku), większość wymienionych filmów jest nowsza. "Tajemnica spalonego domu", czyli "The Peanut Butter Solution", to francuski horror komediowy z 1985 roku. Bohaterem jest 11-latek przestraszony przez duchy do tego stopnia, że wypadają mu włosy. Lekiem na nietypową chorobę okazuje się masło orzechowe.

"Fisher King" to komediodramat z 1991 roku o dziennikarzu radiowym, który nieumyślnie przyczynia się do masowego morderstwa i próbuje pomóc mężowi jednej z ofiar, mężczyźnie przekonanym, że musi odnaleźć Świętego Graala. "Szalona wyprawa Billa i Teda" to pochodzący z 1991 roku sequel "Wspaniałej przygody Billa i Teda". Tym razem główni bohaterowie trafiają do piekła, gdzie grają ze Śmiercią o własne życie w takie gry, jak statki czy twister. Film zawiera podróże w czasie, co może być jakąś wskazówką co do fabuły 4. sezonu "Stranger Things".

"Masz wiadomość" to komedia romantyczna z 1998 roku, w której Meg Ryan i Tom Hanks zakochali się w sobie przez internet. Czyżbyśmy mogli się spodziewać romansu opartego na komunikacji drogą elektroniczną? Teoretycznie w 1986 roku jest to już możliwe. I wreszcie mamy film "Zwyczajni ludzie" Roberta Redforda, czyli historię chłopaka, który próbuje popełnić samobójstwo po tragicznej śmierci brata. Miejmy nadzieję, że scenarzyści "Stranger Things" nie planują podobnego wątku.

Przypomnijmy, 4. sezon "Stranger Things" ma pierwszą zapowiedź, w której pojawiło się hasło: "Już nie jesteśmy w Hawkins". To oznacza powiększenie serialowego świata o inne miejscówki. Jakie? Przede wszystkim miejsce, gdzie Joyce przeprowadziła się z dzieciakami, a także Kamczatkę, gdzie przebywa pewien Amerykanin, którym może, ale nie musi być Jim Hopper.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie